reklama

Víťazi súťažnej výstavy Víno Tirnavia 2014 sú známi. Degustovať môže aj verejnosť

Vyše 500 vzoriek od takmer stovky vinárov hodnotili degustátori v rámci 12. ročníka súťažnej výstavy Víno Tirnavia.

Najúspešní účastníci si prevzali ocenenia vo štvrtok v Mestskej športovej hale.

Podľa slov enológa a odborného garanta poduajtia Roberta Müllera úroveň hodnotenia profesionálnymi degustátormi aj samotného podujatia dosahuje vysokú kvalitu a spĺňa najvyššie požiadavky medzinárodných výstav.

Rok 2013 bol bohatý na extrémne klimatické podmienky a zdá sa, akoby tie našim vínam svedčali. Úroveň a kvalita slovenských vín bola veľmi vysoká. Svedčí o tom nielen množstvo krásnych vín na tejto súťaži, aj výsledky našich vinárov na zahraničných súťažiach. Svet začína o Slovensku rozprávať aj v súvislosti s kvalitným vínom,“ vyhlásil Müller počas vyhlasovania výsledkov.

vino-tir-1
Dejiskom slávnostného vyhlásenia aj verejnej degustácie je Mestská športová hala

Podľa spoluorganizátora Tibora Vitteka Víno Tirnavia je už dnes jednou z najvýznamnejších súťažných prehliadok vína na Slovensku a má potenciál stať sa súťažou, ktorá môže získať medzinárodný cveng a pomôcť tak v propagácii mesta aj regiónu.

V budúcnosti chceme prilákať viac degustátorov, ale aj novinárov zo zahraničia,“ prezradil Vittek.

Odborná porota udelila osem titulov šampióna, tri veľké zlaté medialy a 53 zlatých medailí. Mimo štatútu súťaže po prvý raz vyhlásili víťazov v kategóriách ovocné vína a medoviny.

Laická verejnosť bude degustovať stovky prezentovaných vín vo vkusne upravených priestoroch športovej haly v piatok 25. apríla od 12. do 22. hodiny a v sobotu od 12. až do 22. hodiny.

Milovníci vína môžu ochutnávať v rámci verejnej degustácie jednotlivé vzorky po zakúpení degustačných pohárikov v hodnote 2 eurá prostredníctvom grošov.

vino-tir-3
vino-tir-2
vino-tir-3a
vino-tir-4

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2014 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.