reklama

Letné kino bude už čoskoro premietať digitálne

Digitalizácia letného kina v mestskom amfiteátri bude čoskoro skutočnosťou. Práce na jej realizácii sa začali v posledných májových dňoch a predpokladá sa, že prvé premietanie s využitím digitálnej technológie by sa mohlo uskutočniť už v prvej polovici júna.

Informácie priniesol úsek komunikácie Mestského úradu v Trnave.

Podľa slov Ľuboslavy Hutirovej zo Správy športových a kultúrnych zariadení prínosom digitalizácie bude zvýšenie počtu filmových predstavení a návštevnosti v súvislosti s možnosťou premietať premiérové filmy a uvádzať aj alternatívne produkcie – prenosy kultúrnych a športových podujatí, koncertov a podobne.

amfiteater-tt
Mestský amfiteáter

Mesto Trnava vynaložilo v rokoch 2004 až 2008 na rekonštrukciu mestského amfiteátra finančné prostriedky v sume 2 577 000 eur, preto najväčším prínosom digitalizácie z pohľadu prevádzkovateľa bude zachovanie prevádzky kina. V prevádzke však stále zostane aj premietací stroj na premietanie 35 mm kópií, ktorý bude príležitostne využívaný pri premietaní starších filmových titulov, pripomína mesto v tlačovej správe.

Vzhľadom na rapídny pokles počtu nových distribučných filmových kópií v 35 mm formáte a na skartovanie starých kópií, kino bez digitálnej technológie nie je schopné konkurencie a môže byť využívané na premietanie len príležitostne. Tento trend sa v posledných rokoch prejavil v súvislosti s dostupnosťou filmových kópií postupným poklesom počtu predstavení. V minulom roku ich bolo už len 48 za sezónu, kým v roku 2008 to bolo 84 predstavení. Bez digitalizácie by bola prevádzka nášho letného kina, ktoré má dlhoročnú tradíciu, odsúdená na zánik. Veríme, že Trnavčania uvítajú možnosť vidieť v prírodnom kine nové filmy v premiérových termínoch,“ povedala Ľuboslava Hutirová.

Celkové náklady na digitalizáciu sú 97 500 eur, pričom 30 000 eur poskytol Audiovizuálny fond formou dotácie a zvyšok je financovaný z prostriedkov mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2013 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.