reklama

Filmy vo formáte 3D bude vysielať už aj kino Hviezda

Najneskôr od začiatku septembra budú môcť diváci sledovať filmy vo formáte 3D aj v kine Hviezda. Inštaláciu technológie zaplatí mesto Trnava.

Samospráva vypísala ešte v roku 2010 verejnú súťaž na dodávateľa technológie v snahe priniesť divákom kvalitu najnovších digitálnych technológií. Techniku bude môcť kino využívať aj pri organizovaní konferencií, koncertov či workshopov.

Kino Hviezda

Kino Hviezda prešlo asi pred šiestimi rokmi rekonštrukciou v hodnote 10 miliónov starých korún, v rámci ktorej pribudla klimatizácia, nový zvukový systém Dolby Digital, inštalované boli aj nové sedadlá.

Vtedy si však podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča mesto modernú digitálnu technológiu nemohlo dovoliť. „Ceny boli niekoľkonásobne vyššie ako dnes,“ poznamenal Tomašovič.

„Inštalácia novej technológie sa nedotkne prevádzky, kino bude fungovať bez prestávky. Mesto Trnava investuje do inštalácie novej techniky 150-tisíc eur, 30-tisíc eur na projekt získalo zo zdrojov Audiovizuálneho fondu. Veríme, že tento krok bude znamenať pre divákov kvalitnejšie filmové zážitky a rozšíri možnosti o premietanie filmových titulov vo formáte 3D,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2011 12:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Filmy vo formáte 3D bude vysielať už aj kino Hviezda”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.