reklama

V kine Hviezda možno pribudne digitálna technológia pre vysielanie 3D

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na dodávateľa digitálnej projekcie v kine Hviezda. Moderné technológie by mali návštevníkom kina priniesť možnosť sledovania filmov vyrobených najnovšou 3D technológiou.
Zavedenie digitálnej projekcie má zároveň podľa slov tlačového tajomníka mesta Pavola Tomašoviča „priniesť pre mesto ako prevádzkovateľa kina konkurenčnú výhodu pri organizovaní konferencií, koncertov či workshopov“.

Ilustračné foto: dateplaces.ph


„Predmetom zákazky je dodávka a montáž vybavenia kina Hviezda v Trnave digitálnou technikou podľa štandardu DCI-Digital Cinema Initiatives-vrátane 3D technológie. Predmet zákazky okrem vlastnej dodávky zahrňuje aj dopravu na miesto určenia, vlastnú inštaláciu, uvedenie do prevádzky a komplexné vyskúšanie, následné zaškolenie obsluhy a zabezpečenie údržby a servisu v záručnej a pozáručnej lehote,“
uvádza sa v stručnom opise zákazky vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Prepokladané náklady na zavedenie modernej technológie predstavujú 150-tisíc eur s DPH.

Mesto upozorňuje, že projekt bude realizovať len v prípade, ak získa dotáciu z Audiovizuálneho fondu vo výške 50-tisíc eur.

Kino Hviezda prešlo pomerne nedávno rekonštrukciou vnútroných priestorov v hodnote asi 10 miliónov v starej mene. V rámci modernizácie pribudla v kine klimatizácia, nový zvukový systém Dolby digital, inštalované boli aj nové sedadlá.

„Snažíme sa ísť s dobou, ktorá vyžaduje nové technické riešenia. V čase rekonštrukcie kina bola digitálna projekcia podstatne drahšia ako dnes, a preto si ju mesto nemohlo dovoliť. Navyše, dnes máme možnosť získať dotáciu vo výške 50-tisíc eur, čo investíciu z mestského rozpočtu radikálne znižuje,“ pripomína tlačový tajomník trnavskej radnice Pavol Tomašovič.

Výsledky tendra majú byť známe začiatkom novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2010 11:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.