reklama

Nabitá sobota: návrat rínku do centra, Ekofest, PSA TT-inline s Bercajglom a Prengo Cup

Sobota 22. júna bude v Trnave mimoriadne nabitá ponukou zaujímavých akcií. Dobrý nákup originálnych a zaujímavých vecí sľubuje obnovený Trnavský rínek, športové vyžitie sľubuje PSA TT-inline, nielen hudobné koncerty ponúka Ekofest. Futbalisti si prídu na svoje na premiérovom Prengo Cupe.

TRNAVSKÝ RÍNEK

O 10. hodine otvoria na Divadlelnej ulici Trnavský rínek. Podujatie potrvá do 16. hodiny.

Tešiť sa môžete na približne štyridsať predajcov, ktorí vyplnia uličku v historickom centre pravou trhovou atmosférou.

Na Rínku budete môcť stráviť príjemný sobotný deň a po nákupoch sa osviežiť dobrou kávou a domácimi limonádami. Nebude chýbať aj niečo chutné pod zub: štrúdle, lievance, grilované dobroty, nakladané syry a domáce pomazánky.

Rínek láka aj zaujímavým kultúrnym program pre deti aj dospelých. Pozrieť si ho môžete na tejto stránke.

JAZDA KORČULIAROV A CYKLISTOV PSA TT-INLINE

V poradí už tretia verejná jazda korčuliarov a cyklistov hlavnými dopravnými ťahmi mesta pod názovm PSA TT-inline štartuje od Bernolákovej brány v sobotu o 18. hodine.

Súčasťou podujatia je aj Bercajgel.

bercajgel-maj-13
Cyklisti aj korčuliari sa povozia v sprievode polície aj po cestnom obchvate Trnavy

Pelotón sa pod dohľadom polície vydá na 11-kilometrovú trasu: od Bernolákovej brány vedie trať na Hospodársku, Rybníkovú, Bučiansku, Piešťanskú, juhovýchodný obchvat, Nitriansku, Tamaškovičovu, Dohnányho a späť do cieľa cez Hospodársku k Bernolákove bráne.

PSA TT – inline je aj v tomto roku aktívnym pokračovaním Dní zdravia. Akciu organizuje trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a Bratislava inline.

EKOFEST V AMFITEÁTRI

Šiesty ročník Ekofestu odštartoval už v piatok 21. júna. Sobotný program bude predovšetkým v znamení koncertov hudobných skupín v amfiteátri, no chýbať nebudú ani bohaté sprievodné podujatia.

Headlinermi hudobného programu budú Horkýže Slíže, ktoré pripravujú špeciálnu šou a program, aký Trnava ešte nezažila. Na Ekofeste sa po prvýkrát predstaví slovenská rock and rollová legenda Slobodná Európa a známa nitrianska formácia Gladiator. V hudobnom programe nechýba ani Trnavčan Bystrík so svojím bandom, či kapely Smola a hrušky, Hash, Hrana a Freebird.

Súčasťou programu v amfiteátri budú aj viaceré sprievodné podujatia. Výtvarné umenie s environmentálnym akcentom bude zastúpené tromi výstavami, návštevníci budú mať možnosť zapojiť sa a diskutovať v rámci šiestich prednášok na rôzne environmentálne témy.

Tretí deň v nedeľu sa opäť uskutoční prehliadka botanickej záhrady s odborným výkladom, ktorá bola len nedávno sprístupnená verejnosti a návštevníci majú možnosť prezrieť si v nej aj vysadené dreviny z posledných dvoch ročníkov Ekofestu.

Viac sa dočítate na www.ekofest.sk.

FUTBALOVÝ PRENGO CUP

Na futbalových ihriskách v Mestskom športovom areáli AŠK Slávia sa tento rok začína nová tradícia.

Od 8.15 hodiny začnú súboje amatérskym futbalistov o Prengo Cup.

Víťazov premiérového turnaja, ktorý má ambíciu stať sa tradičnou súčasťou letnej športovej ponuky v meste Trnava, spoznáme približne o 18. hodine.

Turnaj Prengo Cup spoločne organizujú klub ŠK Prednádražie a mesto Trnava. Informácie o podujatí nájdete na Facebooku.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2013 12:53. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.