reklama

Najväčší slovenský turnaj v malom futbale PRENGO CUP prinesie viaceré novinky

Najväčší slovenský turnaj v malom futbale začne tento roku svoju druhú desiatku. Jedenásty ročník Prengo cupu privíta aj v tomto roku presne 60 družstiev v kategórii mužov aj žien. Hracím dňom bude sobota 24. júna.

Prihlásené sú tímy z celého Slovenska a vďaka spolupráci s ASPSA (Asociácia športu PSA) bude turnaj aj tentoraz medzinárodný, keďže sa na ňom predstavia aj celky z Ukrajiny a Srbska.

Celý turnaj sa tento rok odohrá výhradne na 10 ihriskách v areáli Lokomotívy Trnava. V dopoludňajších hodinách sú na programe základné skupiny a popoludní vyvrcholenie play off až po boje o medaily.

FOTO: Jakub Kovalík

„Vlani sme oslavovali jubileum v podobe desiateho ročníka a aj vzhľadom na to, že sme boli sprievodným podujatím majstrovstiev Európy do 19 rokov, presunuli sme záverečné zápasy do centra mesta. Tentoraz sa všetko odohrá na jednom mieste, no novinkou bude ,polčasový’ program. Po základných skupinách nebudú súťaže zručnosti ako zvyčajne, ale naživo sa v dejisku turnaja uskutoční talkšou FAJRONT. Moderátor a futbalový komentátor Andrej Zvolenský si k debate prizval dvoch hostí. Tou prvou bude viacnásobná rozhodkyňa na turnaji Sandra a druhým slovenský influencer Nathan, známy z reality show Love Island,“ priblížil novinky riaditeľ turnaja Martin Michalík.

Na svoje si prídu aj hráči, ktorí si netrúfajú hrať priamo na trávniku, ale ide im to s herným ovládačom. Súčasťou bude totiž aj prvý ročník CASMAR CUPu – e-športového turnaja vo FIFE23, ktorý sa uskutoční počas dopoludnia v chill out zóne na konzolách PS5.

Víťazi vo všetkých kategóriách si odnesú množstvo hodnotných vecných cien od partnerov podujatia a prestíž vytepania názvu klubu na originálnu trofej PRENGO CUP, vytvorenú umeleckým kováčom Mariánom Volentierom.

Napriek parkovacej politike mesta sa v tej zóne v sobotu neplatí, čiže parkovanie je v okolí Lokomotívy bezplatné.


Ihrisko pre futbalový biliard

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2023 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.