reklama

Trnava bude už po deviaty raz dejiskom najväčšieho slovenského turnaja v malom futbale Prengo Cup

V sobotu 10. júla 2021 sa už po deviatykrát stretnú desiatky amatérskych futbalových družstiev na najväčšom slovenskom turnaji mužov a žien v malom futbale – PRENGO CUPe.

„V tejto sezóne si amatérski futbalisti príliš nezahrali, a preto sme im chceli dať aspoň možnosť zmerať si sily na najväčšom turnaji na Slovensku. Napriek pretrvávajúcim obmedzeniam, ktoré súvisia s ochorením COVID-19, sme si vyhrnuli rukávy a podujatie zorganizovali. Aj tentokrát sme akciu obmedzili na rýdzo slovenskú účasť a kapacitu 60 tímov. Veľmi nás potešil záujem ženských kolektívov. V tomto roku zaznamenáme rekordnú účasť až dvanástich z nich,“ povedal hlavný organizátor turnaj Martin Michalík.

Na turnaji nebudú chýbať tímy troch predchádzajúcich víťazov Atletica F.C., Oligarchov a Palerma z Trnavy. „Hlavný program bude pozostávať z trojčlenných základných skupín, z ktorých postúpi každý. Aj mužstvá, ktorým sa boje v skupinách nevydaria, tak budú mať motiváciu a šancu dostať sa v PLAY OFF pavúku čo najďalej,“ priblížil Michalík.


Prengo Cup

FOTO: Lukáš Grinaj

Po ročnej prestávke sa organizátori rozhodli oprášiť tradičné sprievodné aktivity. Nebude chýbať obľúbený Penaltový kráľ a kráľovná, streľba na presnosť, silová streľby alebo slalom s loptou.

PRENGO CUP bude, pochopiteľne, celý prispôsobený bezpečnostným opatreniam súvisiacim so šírením vírusu korona.

„Počas celého podujatia budú v areáli rozmiestnené dezinfekčné pomôcky, jednorazové rukavice a informačné plagáty s pokynmi. K dispozícii budú exteriérové sprchy. Súčasne chceme všetkých poprosiť o zodpovedné správanie a dodržiavanie všetkých bezpečnostných opatrení, ktoré sú momentálne v platnosti,“ doplnil Martin Michalík.

Informácie o turnaji PRENGO CUP 2021 sú k dispozícii na stránke prengocup.com, na facebook.com/prengocup.

Podujatie sa môže uskutočniť aj vďaka podpore Mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja, Slovenského futbalového zväzu, FC Spartak Trnava, Demišportu, OZ FČELA a Merkúr pubu.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2021 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.