reklama

Trnava bude už po deviaty raz dejiskom najväčšieho slovenského turnaja v malom futbale Prengo Cup

V sobotu 10. júla 2021 sa už po deviatykrát stretnú desiatky amatérskych futbalových družstiev na najväčšom slovenskom turnaji mužov a žien v malom futbale – PRENGO CUPe.

„V tejto sezóne si amatérski futbalisti príliš nezahrali, a preto sme im chceli dať aspoň možnosť zmerať si sily na najväčšom turnaji na Slovensku. Napriek pretrvávajúcim obmedzeniam, ktoré súvisia s ochorením COVID-19, sme si vyhrnuli rukávy a podujatie zorganizovali. Aj tentokrát sme akciu obmedzili na rýdzo slovenskú účasť a kapacitu 60 tímov. Veľmi nás potešil záujem ženských kolektívov. V tomto roku zaznamenáme rekordnú účasť až dvanástich z nich,“ povedal hlavný organizátor turnaj Martin Michalík.

Na turnaji nebudú chýbať tímy troch predchádzajúcich víťazov Atletica F.C., Oligarchov a Palerma z Trnavy. „Hlavný program bude pozostávať z trojčlenných základných skupín, z ktorých postúpi každý. Aj mužstvá, ktorým sa boje v skupinách nevydaria, tak budú mať motiváciu a šancu dostať sa v PLAY OFF pavúku čo najďalej,“ priblížil Michalík.


Prengo Cup

FOTO: Lukáš Grinaj

Po ročnej prestávke sa organizátori rozhodli oprášiť tradičné sprievodné aktivity. Nebude chýbať obľúbený Penaltový kráľ a kráľovná, streľba na presnosť, silová streľby alebo slalom s loptou.

PRENGO CUP bude, pochopiteľne, celý prispôsobený bezpečnostným opatreniam súvisiacim so šírením vírusu korona.

„Počas celého podujatia budú v areáli rozmiestnené dezinfekčné pomôcky, jednorazové rukavice a informačné plagáty s pokynmi. K dispozícii budú exteriérové sprchy. Súčasne chceme všetkých poprosiť o zodpovedné správanie a dodržiavanie všetkých bezpečnostných opatrení, ktoré sú momentálne v platnosti,“ doplnil Martin Michalík.

Informácie o turnaji PRENGO CUP 2021 sú k dispozícii na stránke prengocup.com, na facebook.com/prengocup.

Podujatie sa môže uskutočniť aj vďaka podpore Mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja, Slovenského futbalového zväzu, FC Spartak Trnava, Demišportu, OZ FČELA a Merkúr pubu.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2021 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.