reklama

Prengo Cup v malom futbale patrí medzi najväčšie turnaje u nás. Tímy sa môžu hlásiť do 6. júna

Druhý ročník amatérskeho turnaja v malom futbale Prengo Cup sa uskutoční na trnavskej Slávii v sobotu 21. júna 2014.

Prihlasovanie sa tímov prebieha na internetovej stránke www.prengocup.com (link TU).

Inšpiráciou pre vznik podujatia boli pre organizátorov z ŠK Prednádražie Trnava podobné turnaje v Čechách, ktorých sa pravidelne zúčastňujú.

Takýto typ športového a spoločenského vyžitia nám v Trnave chýbal a uvedomovali sme si to o to viac, že Trnava je po celom slovensku známa ako futbalové mesto. My nie sme profesionáli, ale futbal máme radi či na palubovke alebo na tráve a preto sme sa rozhodli každý rok ponúknuť možnosť ďalším amatérom zažiť si na jeden deň adrenalín veľkých futbalových turnajov,“ priblížili organizátori.

prengo-cup
Momentka z vlaňajšej premiéry turnaja

FOTO: prengocup.com / Alexandra Galambová

Minuloročnej premiéry sa zúčastnilo 24 mužstiev, čo naznačilo veľký potenciál podujatia. V tomto roku očakávajú účasť až 40 tímov, čo zaraďuje akciu medzi najväčšie svojho druhu na Slovensku.

O trofej Prengo Cup zabojujú futbalisti na trávnatej ploche s rozmermi hádzanárskeho ihriska 40×25 metrov, bránky majú rozmer 3×2 metre. Na ihrisku sú štyria hráči v poli a brankár.

Dĺžka hracej doby je stanovená pre všetky zápasy 2×10 minút, výnimkou je finále na 2×15 minút.

Prvenstvo v 1. ročníku získal tím FC Vodáreň. Registrácia tímov bude uzatvorená 6. júna.

Viac informácií o turnaji nájdete na www.prengocup.com.

Propozície turnaja PRENGO CUP

INFORMÁCIE
V sobotu 21. júna 2014 od 8.30 h do 13.30 h prebehnú zápasy v ôsmich základných skupinách po piatich mužstvách. Do poobedných šestnásťfinále, hraných od 14.00 h, postúpia prvé 4 mužstvá zo základných skupín. Turnaj bude ďalej pokračovať play off systémom do osemfinále, štvrťfinále, semifinále a zápasu o tretie miesto a finále.

Počet hráčov – 4 + 1 (počet hráčov na striedačke je neobmedzený)

Hracia doba – Dĺžka hracej doby je stanovená na 2×12 minút v kvalifikačných skupinách, 2×10 minút v osemfinále, štvrťfinále, semifinále a zápase o tretie miesto a 2×15 minút vo finále. Dodržovanie času je sledované hlavným rozhodcom a iba on je kompetentný k posúdeniu hracej doby.

Hracia plocha – Dĺžka ihriska je 40 metrov a šírka 25 metrov.

Pravidlá – Hracie pravidlá sú rovnaké ako pri veľkom futbale s miernymi úpravami. Nájdete ich v podsekcii Pravidlá na tejto internetovej stránke. Každé registrované mužstvo pravidlá dostane emailom v dostatočnom predstihu pred začiatkom turnaja.

Rozhodcovia – Nomináciu rozhodcov zabezpečuje Oblastný futbalový zväz Trnava.

Bránky – Brány na turnaji budú hádzanárskych rozmerov 2 x 3 m.

Plagát:
PRENGOCUP2014_plag

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2014 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.