reklama

Najväčší turnaj v malom futbale Prengo Cup 2019 bude ekologickejší

Počas soboty 22. júna 2019 sa už po siedmykrát zídu do Trnavy desiatky amatérskych futbalových družstiev, aby sa stretli na najväčšom slovenskom turnaji v malom futbale – PRENGO CUPe.

„Turnaj každý rok rastie, no tentoraz sme sa rozhodli z kapacitných dôvodov kvôli rekonštrukcii ihrísk na Slávii počet účastníkov ohraničiť. Tento rok zaregistrujeme dovedna 64 družstiev, z toho 12 ženských. Aj preto apelujem na všetkých váhajúcich, nech si nenechávajú podanie prihlášky na poslednú chvíľu,“ ozrejmil hlavný organizátor turnaj Martin Michalík.

Posledný termín registrácie je do 9. júna, no už teraz je prihlásených 21 tímov, teda skoro tretina z plánovanej kvóty.

Okrem obhajcu minuloročného víťazstva Letná záhradka z Košíc prídu celky z celého Slovenska, Česka a po prvýkrát aj z Poľska. Turnaj si počas svojej histórie urobil výborné meno a na Slávii to výnimočne počas PRENGO CUPu žilo.

Ilustračné foto

„Hlavným programom bude, samozrejme, turnaj, ale opäť sme pripravili množstvo lákadiel pre všetkých. Deti sa potešia skákajúcemu hradu, detskému kútiku a rôznym atrakciám. V prestávke budeme spomedzi futbalistov, ale aj návštevníkov opäť hľadať penaltového kráľa, ktorý vyhrá zájazd na futbal do Mníchova, odmeriame slalom s loptou na čas, najtvrdšiu aj najpresnejšiu strelu. Samozrejmosťou bude chutné občerstvenie,“ priblížil Michalík.

Organizátori sa snažia každým rokom turnaj vylepšiť a priniesť niečo nové. Novinky budú aj tentoraz.

„Sme radi za každú spätnú väzbu, počúvame účastníkov a v rámci možností ich pripomienky skúšame zapracovať. Po zápasoch v skupinách sa tradične bude hrať play off, no tentoraz dostanú mužstvá, ktoré vypadnú v prvom kole pavúka druhú šancu a budú môcť naďalej súťažiť o cenu útechy.“

PRENGO CUP bude navyše ekologickejší a chce sa vyhýbať plastom.

„V minulých rokoch sme zabezpečovali pitný režim formou plastových fliaš, a keď sme po turnaji videli to kvantum plastového odpadu, tak sme si povedali dosť! Voda bude zabezpečená pre všetkých bezplatne z cisterny s pitnou vodou. Rovnako poháre na pivo a nápoje budú z ekoplastu. Veríme, že návštevníci tento počin privítajú a spoločne vyprodukujeme menej plastového dopadu,“ uzavrel Martin Michalík.

Na turnaj PRENGO CUP 2019 sa možno prihlásiť cez stránku prengocup.com, na facebook.com/prengocup alebo na tel. čísle 0908119697.

Podujatie sa koná vďaka podpore mesta Trnavy, Trnavského samosprávneho kraja, Slovenského futbalového zväzu, Spartaku Trnava, Demišportu, SWANu, FutbalTouru a OZ FČELA.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2019 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najväčší turnaj v malom futbale Prengo Cup 2019 bude ekologickejší”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.