reklama

Na dvoroch TC Empire štartuje najväčší antukový turnaj na Slovensku

Najväčší antukový turnaj na Slovensku Arimex Challenger Trophy s dotáciou 42 500 eur štartuje na dvorcoch trnavského TC Empire v pondelok 16. septembra.

Na turnaji potvrdili účasť hráči, ktorí sa nachádzajú okolo prvej stovky rebríčka ATP. Zásluhu na tom, že do Trnavy prídu, má aj riaditeľ challengera a bývalý hráč Dominik Hrbatý, ktorý spolu s manažérom turnaja Romanom Šmotlákom priviedli do Trnavy zaujímavé mená.

Získať tenistov akými sú Andrej Kuznecov, Steve Darcis, Adrian Ungur či Aljaž Bedene nie je jednoduché, keďže v termíne trnavského challengera sa hrajú aj ATP turnaje v Métach a Petrohrade. „Mohli tam byť aj v hlavnej súťaži, ale povedali si, že radšej ostanú na antuke. Aj vďaka Dominikovi sme pritiahli pár zaujímavých mien. Náš turnaj si postupne vybudoval meno. Tenisti vedia, čo ich tu čaká a aký servis majú u nás,“ povedal Roman Šmotlák.

V Trnave nebude chýbať Rus Andrej Kuznecov, v čase prihlášok 83. tenista v rebríčku ATP.

empire-trnava-areal
Arimex Challenger odohrajú na dvorcoch trnavského TC Empire

Ďalšími zaujímavými menami sú hráči, ktorí už boli vo svetovej stovke a teraz sú mimo nej. „Buď je to pre zranenie alebo menej vydarenú sezónu. Príde Belgičan Steve Darcis, premožiteľ Španiela Rafaela Nadala v 1. kole tohtoročného Wimbledonu. Aljaž Bedene je zase nová nádej slovinského tenisu. Rumun Ungur je tiež tesne za stovkou. Na turnaje na Slovensko chodí pravidelne. Veľmi zaujímavé meno je aj Nemec Julian Reister, ktorý sa dostal mimo stovky vinou zranenia. No patrí do nej.“

V hlavnom pavúku dvojhry bude až päť Slovákov – Andrej Martin, Miloslav Mečíř, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a jeden z dvojice Pavol Červenák – Adrian Sikora dostane od organizátorov voľnú kartu.

V areáli TC Empire môžete stretnúť aj bývalého 4. hráča sveta, Brita Grega Rusedského.

Rusedski má v rámci spolupráce s Britskou tenisovou asociáciu na starosti mnohých talentovaných chalanov vo veku od 15 do 19 rokov.

V súčasnosti hráva seniorské turnaje a komentuje Wimbledon pre britskú televíziu BBC, Roland Garros pre britský Eurosport a US Open pre Sky Sports.

Žreb turnaja a rozpis zápasov nájdete na stránke atptrnava.com.

Finále odohrajú v nedeľu 22. septembra.

Už siedmy ročník ARIMEX Challenger Trophy v Trnave nie je „len“ o tenise, ale aj o sprievodnom programe. Fanúšikovia sa môžu počas tretieho septembrového týždňa stretnúť s najlepšími hráčmi turnaja i s jeho riaditeľom a bývalým skvelým tenisovým reprezentantom Dominikom Hrbatým. Na svoje si prídu aj deti. Vstup na turnaj, ktorý sa uskutoční v tenisovom centre Empire je počas celého týždňa voľný.

Tenisový dvorec postavia aj na námestí

V stredu 18. septembra  2013 bude súčasťou sprievodného programi Fun Day od 15. hodiny. Je to tradičné predstavenie hviezd challengerového turnaja pre fanúšikov na Trojičnom námestí v Trnave, ktoré je spojené s autogramiádou, spoločným fotením a možnosťou pre všetkých zahrať si tenis s ATP hráčmi na originálnom kurte uprostred námestia v Trnave.

V piatok 20. septembera  2013 pozývajú organizátori Challenger trophy na Kid’s Day od 14.30 h do areálu Tenisového centra Empire v Trnave. Je to príležitosť pre najmenších fanúšikov stretnúť bývalého slovenského reprezentanta a 12. hráča rebríčka ATP Dominika Hrbatého vrátane ostatných ATP hráčov turnaja.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2013 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.