reklama

V pondelok štartuje v Trnave najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku

Najväčší antukový tenisový turnaj žien v tomto roku na Slovensku, EMPIRE Trnava Cup 2011 s dotáciou 50-tisíc amerických dolárov, už klope na dvere. Obe hlavné konfrontácie, dvojhra a štvorhra, dostanú priestor od utorka 2. do nedele 7. augusta na antukových dvorcoch vynoveného areálu TC Empire Trnava a. s. (Ulica Jána Hajdóczyho, mestská štvrť Na rybníku). Okrem finančných odmien čaká v Trnave na tenistky aj bodová kolekcia do svetového rebríčka WTA.

Dvojdňovú trnavskú kvalifikáciu tvorí 32 singlistiek z 11 štátov – Česka, Chorvátska, Japonska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Švajčiarska, Ukrajiny, Talianska a SR – kde boj o miesta do hlavnej súťaže 3. ročníka sa začne v nedeľu 31. júla o 11.00 h a dokončí sa v pondelok 1. augusta v rovnakom čase.

Vlaňajšie víťazstvo príde do Trnavy obhajovať Sandra Záhlavová

Vstup divákov do hľadiska najmodernejšieho tenisového komplexu na Slovensku bude počas celého turnaja zdarma. Kvalifikačné zápasy uvidia na štyroch kurtoch, hlavnú súťaž na troch.

V tomto termíne sa v Európe nehrá žiaden turnaj žien s takouto dotáciou v rámci ITF Pro Circuit, čo sa prejavilo vo zvýšenom záujme o EMPIRE Trnava Cup oproti predošlým dvom ročníkom. Tiež k tomu napomohla vyššia dotácia, dvojnásobná oproti rokom 2009 a 2010.

Usporiadateľský štáb vedie Ing. Miroslav Hlavna, predseda predstavenstva akciovej spoločnosti TC Empire Trnava. V sprievodnom programe nechýba ani turnaj V.I.P. vo štvorhre. Na rad príde v sobotu 6. augusta o 10.00 h.

(Tlačová správa)


Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2011 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.