reklama

Slovenskú cyklokrosovú sezónu otvorili vydarenými pretekmi v Borovej

Dedinka Borová pri Trnave bola v poslednú septembrovú nedeľu dejiskom 1. kola Slovenského pohára v cyklokrose.

Viac ako dva kilometre dlhý okruh si na trávnatých a asfaltových plochách v okolí futbalového areálu vyskúšalo 93 cyklokrosárov v kategóriách od žiakov až po Elite.

Preteky sa uskutočnili pod usporiadateľskou taktovkou CK Olympik Trnava.

Vynikajúcu formu medzi mužmi potvrdili minuloroční víťazi cyklokrosového pohára – Martin HARING z klubu CK Banská Bystrica a Milan BARÉNYI a Ondrej GLAJZA, obaja z TREK KCK Osľany, ktorí 10 okruhov zvládli za približne 47 min.

cyklokros-2
cyklokros-1
cyklokros-3

FOTO: Erik Hirner – Cyklocentrum Plus

Medzi juniormi dominoval Kristián ZIMÁNY z MŠK Žiar n/Hronom, ktorému sa tento rok darilo i v cestnej sezóne. Z domácich pretekárov si bronzovú medailu v kategórii žiaci odniesol Pavel ĎURKO z CK Olympik Trnava.

Bola to náročná trať, plná zákrut, stúpaní a klesaní, naskakovania a zoskakovania z bicykla, ale jazdilo sa veľmi dobre,“ hodnotili po pretekoch viacerí cyklisti. Pozitívom bolo suché a príjemné počasie.

Cyklokros je jedna z cyklistických disciplín, ktorej preteky sa u nás konajú najmä na jeseň a v zime. Na okruhoch s dĺžkou asi 2,5-3,5 kilometra. Súťažným povrchom bývajú spevnené a trávnaté plochy, na úseku bývajú i rôzne prekážky v podobe lavičiek, hliny, strmých stúpaní, položených stromov a pod., na ktorých zvládnutie musia pretekári zoskakovať z bicykla a prenášať si ho.

Výsledky hlavnej kategórie Elite muži:
1. Martin Haring 46:24 min
2. Milan Barényi + 1:15
3. Ondrej Glajza + 1:33

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2013 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.