reklama

Slovenská cyklokrosárska elita bude bojovať cez víkend v Borovej pri Trnave

V nedeľu, 12.októbra 2014 bude v Borovej pri Trnave pokračovať štvrtým kolom Slovenský pohár v cyklokrose.

„Na štart sa postaví približne 150 cyklistov rôznych kategórií. Trnavskú cyklistiku budú reprezentovať cyklisti z CK Olympik Trnava, ktorým v celoslovenskom hodnotení úspešnosti klubov patrí 6.miesto,“ informovala mediálna zástupkyňa pretekov a usporiadateľského CK Olympik Katarína Ďurková.

Preteky začínajú o 11.15 h, kedy sa na štart postavia deti bez pretekárskej licencie vo veku od 6 do 15 rokov.

O 12. hodine štartuje kategória žiakov, žiačok a kadetiek, ktorých víťaza budeme poznať po 20 minútach jazdy.

Kadeti, ženy, juniorky a staršia veková kategória mužov – Masters B odštartujú o 12.30h a ich preteky potrvajú približne 30 minút.

Ako poslední štartujú juniori, muži v kategórii Elite, U23 a Masters A. Ich štart je naplánovaný o 13.15h a na trati strávia asi 50 minút.

cyklokros-3

FOTO: Erik Hirner – Cyklocentrum Plus

„Cyklokros v Borovej patrí medzi moje obľúbené podujatia. Určite prídem obhajovať minuloročný výsledok,“ vyjadril sa na margo pretekov víťaz cyklokrosového pohára 2013, Martin Haring z CK Banská Bystrica.

Cyklokros patrí medzi divácky atraktívne podujatia, tréneri ho označujú za vysokú školu cyklistiky. Veľmi populárny je najmä krajinách Beneluxu, u nás sa jazdí najmä na jeseň a v zime.

Súťažným povrchom býva približne 2,5 k dlhý okruh, na ktorom sa striedajú spevnené a trávnaté plochy.

„Cyklokrosárska trať je plná zákrut, prekážok v podobe lavičiek, pieskových a hlinených úsekov, strmých stúpaní, položených stromov, ktoré preveria techniku jazdy,“ pripomína K. Ďurková a v mene organizátorov pozýva športovú verejnosť na nedeľné preteky Slovenského pohára.

Plagát:
borova-plag

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2014 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.