reklama

Slovenský pohár v cyklokrose odštartuje úvodnými pretekmi v Borovej pri Trnave

V nedeľu 29. septembra sa v Borovej pri Trnave uskutoční 1. kolo Slovenského pohára v cyklokrose.

Na trávnatých a spevnených povrchoch v Borovej môžete vidieť v akcii slovenskú cyklokrosársku špičku.

Štart registrovaných cyklistov sa uskutoční podľa jednotlivých kategórií od 13. hodiny.

Súčasťou prvého kola tejto súťaže sú aj preteky pre neregistrované deti vo veku 7-14 rokov, ktoré môžu na profesionálnej trati otestovať svoje cyklistické zručnosti. Štart kategórie „nábor“ je naplánovaný od 12.15h.

sp-cyklokros-plag

Preteky sa konajú pod usporiadateľskou taktovkou CK Olympik Trnava, ktorý pod trénerskym vedením Bohuslava Kujoviča vychoval viacerých úspešných cyklistov – okrem iných aj súčasného slovenského reprezentanta Ľuboša Malovca.

Mladý Trnavčan v týchto dňoch reprezentuje Slovensko na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike vo Florencii v kategórii do 23 rokov.

Cyklokros je jedna z cyklistických disciplín, ktorej preteky sa u nás konajú najmä na jeseň a v zime na okruhoch s dĺžkou asi 2,5 – 3,5 kilometra.

Súťažným povrchom bývajú spevnené a trávnaté plochy, na úseku bývajú i rôzne prekážky v podobe lavičiek, hliny, strmých stúpaní, položených stromov a pod., na ktorých zvládnutie musia pretekári zoskakovať z bicykla a prenášať ho.

Ďalšie informácie: Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov, tel.: 0903 376 921, ck@ckolympik.sk.

cyklo-nabor

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2013 0:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.