reklama

Už túto nedeľu sa v Trnave bude bojovať o body do medzinárodného rebríčka UCI v cyklokrose

Aj tento rok sa Trnava stane dejiskom jedného z kôl najvyššej domácej súťaže v cyklokrose. V nedeľu 22.októbra 2023 na tradičnom mieste – konci staničného parku, privíta cyklokrosárov rôznych vekových kategórií i národností. Preteky Grand Prix Trnava sú totiž zapísané i v kalendári UCI, a umožňujú tak získať body okrem domáceho aj do svetového rebríčka. To je pred blížiacimi majstrovstvami Európy mimoriadne lákavé.

Seriál Slovenského pohára má zatiaľ za sebou dve kolá, Trnava bude treťou z 9 zastávok najvyššej domácej súťaže v cyklokrose.

Táto jesenno-zimná cyklistická disciplína sa teší obrovskému záujmu cyklistov i fanúšikov najmä v krajinách Beneluxu. Ale svoje trvalé miesto má i na slovenskej scéne. Či už medzi organizátormi, medzi ktorými má partia okolo jediného trnavského mládežníckeho klubu CK Olympik Trnava pevné miesto, alebo i medzi jazdcami.

Medzi nimi na Slovensku vyrastá pomerne silná zostava, úspešne konkurujúca aj na medzinárodnej scéne. A aj týchto jazdcov budeme môcť vidieť v nedeľu 22.10. v priamej konfrontácii s ich zahraničnými súpermi.

Oficiálny program pretekov pre jazdcov s licenciou začína od 10:00 hodiny, už od 9:15 sa do boja pustia najmladšie kategórie detí bez licencie.

„Súťaž je otvorená aj deťom od cca 5 rokov, ktoré sa ešte len začínajú zoznamovať so súťažami. Treba si však do 9:00 hodiny vyzdvihnúť štartovné číslo, registrácia je bezplatná. Kancelária pretekov bude fungovať v stredisku špeciálno-pedagogického poradenstva na Čajkovského ulici. Vyhodnotenie týchto detí bude hneď po skončení kategórie, okolo 10 hodiny,“ priblížil súťaž detí Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov a hlavný tréner klubu.

„Potom už pokračujeme programom Slovenského pohára, od žiakov, cez kadetov, masters pretekárov, juniorov až k elitným jazdcom. Trať bude kúsok natiahnutá aj do záverečnej časti staničného parku, a tak chceme okoloidúcich Trnavčanov poprosiť o trpezlivosť a rešpektovanie pokynov usporiadateľov, aby sme sa aj na strane pretekárov aj chodcov vyhli zraneniam. Veľká vďaka patrí všetkým partnerom pretekov i mestu Trnava za podporu pri usporiadaní,“ dodal Kujovič.

Podrobný rozpis súťaže nájdete na stránkach Slovenského zväzu cyklistiky www.cyklistikaszc.sk/sk/cyklokros/kalendar.

Katarína Ďurková
PR manažérka SZC

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2023 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.