reklama

Na Prednádraží budú bojovať o body do slovenského a svetového rebríčka cyklokrosári zo Slovenska aj Európy

Posledný deň „predĺženého“ víkendu trnavské sídlisko Prednádražie opäť privíta cyklistov. O body do slovenského i svetového rebríčka cyklokrosu budú v nedeľu 20. novembra 2022 súťažiť pretekári z viacerých krajín Európy.

Grand Prix Trnava už niekoľko rokov patrí k stáliciam slovenských podujatí na poli obľúbeného športu.

Pod organizačnou taktovkou Bohuslava Kujoviča ich pripravuje miestny cyklistický klub CK Olympik Trnava. Ten sa výchove mladých pretekárov venuje už niekoľko desiatok rokov.

FOTO: CK Olympik Trnava / imphoto

Nosným podujatím dňa budú preteky UCI kategórie C2 pre mužov, ženy a juniorov.

Ešte pred nimi uvidia fanúšikovia na trati mládežnícke kategórie, bojujúce o body do slovenského pohára aj širokej skupiny detí bez pretekárskej licencie.

„Už v minulosti sme sa stretli s narastajúcim záujmom aj detí a hobby pretekárov, ktorí nemajú licenciu SZC. Veľmi radi sme aj tentokrát vytvorili priestor pre otestovanie ich výkonnosti. Úplne najmladšie kategórie budú mať upravenú trať, tí starší si už vyskúšajú veľký okruh. Podmienkou je prísť sa zaregistrovať a vyzdvihnúť štartovné číslo v centre ŠPP na Čajkovského 55, v nedeľu 20.11 medzi 8:00-9:00 hodinou. Vítaní sú nielen žiaci základných škôl, ale všetci, čo majú radi šport,“ priblížil program podujatia Bohuslav Kujovič, tréner CK Olympik Trnava a riaditeľ pretekov.

Katarína Ďurková
PR manažér Slovenského zväzu cyklistiky

Harmonogram štartov:
9:15 – 10:00 kategórie detí ZŠ a hobby pretekárov (presné štarty určia rozhodcovia počtu prihlásených)
10:00 mladší žiaci 10:01 žiačky
10:30 starší žiaci 10:31 kadetky
11:15 kadeti
11:17 masters muži/ ženy
12:30 juniori
13:30 juniorky + ženy elite
14:30 muži elite U23

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2022 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.