reklama

Slováci začínajú cestovať za vínom už aj do Trnavy a okolia

Trnava a okolie má od septembra do novembra v ponuke zážitkové výlety k regionálnym vinárom. Kampaň pre získavanie jednodňových a pobytových turistov do regiónu TIRNAVIA, ktorú zastrešuje turistická centrála – organizácia Trnava Tourism, začína do mesta a okolia lákať nových hostí. Svedčí o tom posledný, ale aj najbližší víkend.

Výlet do dvoch značkových vinárstiev z regiónu Tirnavia absolvovala poslednú sobotu zaujímavo zmiešaná skupina. Slováci z rôznych kútov Slovenska – popri Trnave, návštevníci z Levíc, Zvolena, Prešova, Piešťan a Trenčína.

Návštevníkmi boli aj dvaja hostia z Ameriky, ktorých na Slovensko priviedli pracovné povinnosti a relax u vinárov si vybrali ako alternatívu trávenia voľného času.

ttourism-2

Sobotnú štvorhodinovú zážitkovú návštevu vo vinárstvach hodnotili hostia veľmi pozitívne, pri vínku zažili spoločne aj pár veselých momentov. Po profesionálnych prezentáciách sa degustovalo ďalej – napríklad aj mikrobuse. Americkí hostia, ktorí nepoznajú burčiak, si ho plánovali previezť domov lietadlom.

Zistil som, že Trnava je viac ako len tvrdé nárečie, za vínom netreba jazdiť na Moravu či do Rakúska. Mali sme ho a máme aj doma, je to skvelé,“ zhodnotil víkend jeden z levických návštevníkov, ktorý v Trnave strávil celý víkend aj s prenocovaním.

Pozitívne ohlasy zazneli aj na prehliadku historickým centrom Trnavy, ktorú Turistické informačné centrum Trnava Tourism kombinuje počas jesene špeciálne, aj s prehliadkami stredovekých vínnych pivníc.

ttourism-1

Medzi komentármi k prehliadke na sociálnej sieti sa objavili takéto postrehy: „Kiež by sa aj ostatné mestá inšpirovali. Boli sme minulý týždeň na prehliadke a klobúk dole, sprievodca vedel o Trnave a histórii snáď úplne všetko a mesto nám ukázal tak, ako by som ho nikdy nespoznal.“

Najbližšiu sobotu bude vinársky mikrobus v Trnave opäť plný. Do Trnavy, Suchej nad Parnou a Smoleníc sa chystá skupina Trenčanov, hostia z Bratislavy, Banskej a Považskej Bystrice. Vybrali si víkend s návštevou vinárstiev v Trnave a Suchej nad Parnou.

Známe trnavské vinárstvo s dvoma priezviskami a krásnymi pivnicami je nositeľom titulu Vinárstvo roka 2010 a mladé vinárstvo s malebnými vinicami zo Suchej vyváža svoje produkty napríklad do Hong Kongu.

Väčšina z 20-člennej skupiny návštevníkov v trnavských hoteloch počas víkendu aj prenocuje,“ poznamenala Petra Blažejová, výkonná riaditeľka Trnava Tourism.

Vinárske víkendy v regióne TIRNAVIA – slovenskom “regióne svetových vín” potrvajú do 30. novembra, najbližší ďalší termín čaká na záujemcov 12.októbra.

Viac informácií získate na www.regiontirnavia.sk.

(Tlačová správa)
FOTO: Trnava Tourism

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2013 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Slováci začínajú cestovať za vínom už aj do Trnavy a okolia”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.