reklama

Región Tirnavia bude mať zastúpenie v cestovateľskom bedekri pre Nemcov a Rakúšanov

Aktulizácia nemeckého bedekra so zameraním na Bratislavu a okolie bude od roku 2014 obsahovať aj rozsiahlejšie turistické informácie o Trnave a okolí.

Trnava Tourism sprevádzala za týmto účelom nemeckého žurnalistu Gunnara Strunza. Bedeker bude pre záujemcov o Bratislavu a blízke okolie k dispozícii Nemcom a Rakúšanom v každom národnom kníhkupectve.

Turistická organizácia Trnava Tourism hosťovala koncom minulého týždňa v regióne TIRNAVIA nemeckého žurnalistu Gunnara Strunza, ktorý po siedmych rokoch aktualizuje cestovateľský bedeker vydavateľstva Trescher Verlag so zameraním na cestovanie po Slovensku, konkrétne na Bratislavu.

Žurnalista navštívil Bratislavu, vrátane Trnavy a okolia už v roku 2006. V tom čase zbieral podnety o Trnave a okolí „na vlastnú päsť“, po regióne sa pohyboval bez lokálneho sprievodcu. Tentokrát si v spolupráci so zahraničným zastúpením Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Nemecku, po ohlásení jeho návštevy, priamy kontakt s ním vyžiadala Trnava Tourism. Po trojdňovej návšteve Bratislavy strávil intenzívny deň aj v Trnave a okolí.

tirnavia-aut-ger
Titulna strana bedekra, ktorý zoznamuje cestovateľov s Bratislavou a okolím, teraz obšírnejšie aj s regiónom Tirnavia

Starostlivosť a sprevádzanie novinárov so zameraním na turizmus býva zo strany destinačných manažérov samozrejmosťou. Tak ako sme ho sprevádali v našom regióne TIRNAVIA, tak sa mu pár dní pred tým venovali v Južnom Tirolsku. Pre získavanie návštevníkov je dôležité ‚nalákať‘ ich práve na magnety v destinácii. Keď si už destináciu vyberú a navštívia, viac sa o ostatných atrakciách dozvedia napr. v Turistickom informačnom centre. Šlo o aktualizáciu bedekra, preto mal pán Strunz otázky predovšetkým k turistickým novinkám. Zaujímal sa aj o tipy na dobrú gastronómiu, kávu, regionálne produkty,“ priblížila Petra Blažejová,výkonná riaditeľka Trnava Tourism.

Medzi atrakcie, na ktoré ho Trnava Tourism upriamila boli aj Katedrála sv. Jána Krstiteľa s jedinečným dreveným oltárom, Bazilika Sv. Mikuláša s pútnickým miestom – obrazom a kaplnkou Panny Márie Trnavskej, zrekonštruovaná Malá synagóga s obrazovými galériami, nová téma vína a výroby medoviny v regióne.

Z návštevy vinárstiev Víno Mrva&Stanko a Terra Parna bol uchvátený. Rovnako ho očarila hudba a príbehy historických organov v Bazilike, príbeh Ludwiga van Beethovena v Dolnej Krupej a výnimočná chuť tamojšej medoviny,“ dopĺňa Blažejová.

Nemecky písaný bedeker „Bratislava“ patrí do skupiny vydavateľstva Trescher Verlag, Gunnar Strunz sa orientuje, okrem iného, na krajiny a miesta Východnej Európy.

Bedeker bude v novom vydaní pre záujemcov o cestovanie do Bratislavy a jej okolia k dispozícii od jari 2014. Kúpiť ho bude možné v každom nemeckom a rakúskom kníhkupectve.

Trnava Tourism zostáva aj po odchode s G. Strunzom v kontakte a bude mu nápomocná aj vo fáze spracovávania nových informácií.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2013 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Región Tirnavia bude mať zastúpenie v cestovateľskom bedekri pre Nemcov a Rakúšanov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.