reklama

Mikuš vs. Berényi – šéfa Trnavského samosprávneho kraja spoznáme už v sobotu

Druhé kolo volieb predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa uskutoční v sobotu 23. novembra 2013.

Súboj o stoličku šéfa v Trnavskom VÚC zvedú medzi sebou dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

Nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD, SNS či KSS a súčasný šéf kraja Tibor Mikuš získal v prvom kole 31 310 hlasov (40,04%), József Berényi zo Strany maďarskej komunity si pripísal na svoje konto 14 339 hlasov (18,33%).

urna-2013-volby

Prvé kolo krajských volieb poznačili prázdne volebné miestnosti. K volebným urnám prišlo v Trnavskom kraji len 17,5 percenta oprávnených voličov.

Mikuša prišiel do Trnavy pred voľbami podporiť aj premiér Róbert Fico či podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová.

Predseda vlády na mítingu v kine Hviezda vyzýval Slovákov, aby sa spojili a zvolili si vlastného predsedu Trnavského samosprávneho kraja, lebo sme na Slovensku.

Berényi sa bude v druhom kole spoliehať na podporu vlastnej SMK, ako aj strán Most-Híd a OKS. Verejnú podporu mu vyjadril aj nezávislý kandidát z prvého kola Andrej Richnák.

Trnavský samosprávny kraj mal v doterajšej histórii dvoch županov: Peter Tomeček bol županom v rokoch 2001-2005, od roku 2005 zastáva post šéfa VÚC Tibor Mikuš.

Druhé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 23. novembra 2013 v čase od 07.00 hod. do 22.00 hod.

Volebné miestnosti a okrsky sú identické ako v prvom kole volieb.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2013 10:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mikuš vs. Berényi – šéfa Trnavského samosprávneho kraja spoznáme už v sobotu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.