reklama

Mikuláš bude cez deň úradovať na radnici, večer príde na námestie

Tak toto sme tu ešte nemali! Mikuláš otvára vo štvrtok 5. decembra 2013 o 9. hodine v západnom krídle trnavskej radnice vysunuté pracoviská neba aj pekla a pozýva trnavských škôlkarov a žiačikov na jedinečnú poznávaciu exkurziu v réžii Mesta Trnavy, Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.

Mikuláš sa už nechal počuť, že vraj to bude tento rok v Trnave fakt husté, lebo v pekle už pripravili mimoriadne zásoby uhlia a prútených metiel pre neposlušné deti. Uvažuje sa aj o vreciach na ich transport do pekla a notebooky najvýznamnejších pekelných osobností sú rozžeravené od intenzívnych príprav strašidelných príhovorov.


Večer pred radnicou v tomto roku program nebude, Mikuláš príde za deťmi na Trojičné námestie

My sme však získali v kuloároch značne odlišné informácie, preto by sme radi potichu uviedli celú záležitosť na pravú mieru. Scéna, kostýmy aj muzika budú síce špičkové, ale pokiaľ ide o to peklo, pravda je taká, že najstrašnejší čerti budú v tom čase na konkurze na hlavnú úlohu v najnovšom naštudovaní opery Antonína Dvořáka Čert a Káča na Opernej scéne Pekelného národného divadla a do Trnavy budú vyslaní len malí čertovskí babráci, ktorí nemajú na rozume nič rozumnejšie ako samé „srandičky“.

Oveľa lepšie to nebude ani s tým nebom, lebo archanjeli a ďalší významní anjeli sú pred sviatkami mimoriadne zaneprázdnení, a preto do Trnavy posielajú len anjelikov „záškolákov“ v nádeji, že sa od trnavských detí naučia aspoň pár básničiek, aby v anjelskej škole na konci roka neprepadli.

Jediné, čo má Mikuláš pri príprave návštevy v Trnave pevne v rukách, je jeho vlastná úloha – milo privítať a obdarovať trnavské detičky.

Ale aby sme nezabudli: Mikuláš sa vraj teší nielen na deti, ale aj na dospelých Trnavčanov.

Po štvrtej hodine dá zapriahnuť kone do koča, aby nezmeškal stretnutie s nimi o piatej podvečer na Trojičnom námestí.

(Tlačová správa mesta Trnava)

mikulas_obr

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2013 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mikuláš bude cez deň úradovať na radnici, večer príde na námestie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.