reklama

Mikuláš bude cez deň úradovať na radnici, večer príde na námestie

Tak toto sme tu ešte nemali! Mikuláš otvára vo štvrtok 5. decembra 2013 o 9. hodine v západnom krídle trnavskej radnice vysunuté pracoviská neba aj pekla a pozýva trnavských škôlkarov a žiačikov na jedinečnú poznávaciu exkurziu v réžii Mesta Trnavy, Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.

Mikuláš sa už nechal počuť, že vraj to bude tento rok v Trnave fakt husté, lebo v pekle už pripravili mimoriadne zásoby uhlia a prútených metiel pre neposlušné deti. Uvažuje sa aj o vreciach na ich transport do pekla a notebooky najvýznamnejších pekelných osobností sú rozžeravené od intenzívnych príprav strašidelných príhovorov.


Večer pred radnicou v tomto roku program nebude, Mikuláš príde za deťmi na Trojičné námestie

My sme však získali v kuloároch značne odlišné informácie, preto by sme radi potichu uviedli celú záležitosť na pravú mieru. Scéna, kostýmy aj muzika budú síce špičkové, ale pokiaľ ide o to peklo, pravda je taká, že najstrašnejší čerti budú v tom čase na konkurze na hlavnú úlohu v najnovšom naštudovaní opery Antonína Dvořáka Čert a Káča na Opernej scéne Pekelného národného divadla a do Trnavy budú vyslaní len malí čertovskí babráci, ktorí nemajú na rozume nič rozumnejšie ako samé „srandičky“.

Oveľa lepšie to nebude ani s tým nebom, lebo archanjeli a ďalší významní anjeli sú pred sviatkami mimoriadne zaneprázdnení, a preto do Trnavy posielajú len anjelikov „záškolákov“ v nádeji, že sa od trnavských detí naučia aspoň pár básničiek, aby v anjelskej škole na konci roka neprepadli.

Jediné, čo má Mikuláš pri príprave návštevy v Trnave pevne v rukách, je jeho vlastná úloha – milo privítať a obdarovať trnavské detičky.

Ale aby sme nezabudli: Mikuláš sa vraj teší nielen na deti, ale aj na dospelých Trnavčanov.

Po štvrtej hodine dá zapriahnuť kone do koča, aby nezmeškal stretnutie s nimi o piatej podvečer na Trojičnom námestí.

(Tlačová správa mesta Trnava)

mikulas_obr

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2013 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mikuláš bude cez deň úradovať na radnici, večer príde na námestie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.