reklama

V Trakoviciach uhynuli pri požiari hospodárske zvieratá

V stredu 11. decembra krátko po 3. hodine rannej ohásili požiar hospodárskych budov za rodinným domom v obci Trakovice.

Požiar zasiahol viaceré hospodárske budovy a v čase príchodu hasičov bol v značnom štádiu rozvoja. Na dvoch hospodárskych budovách bola prehorená strešná konštrukcia.

V tesnej blízkosti sa nachádzali ďalšie hospodárske stavby a garáž, ktoré ešte neboli požiarom zasiahnuté.

V priestoroch horiacich budov sa nenachádzali žiadne osoby, ale bolo v nich väčšie množstvo hospodárskych zvierat. Nakoľko bol požiar v pokročilom štádiu horenia, zasahujúcim hasičom sa podarilo zachrániť len časť z nich,“ informoval hovorca KR HaZZ v Trnave Tomáš Bílik.

Na mieste zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch z hasičskej stanice Hlohovec.

Na zdolanie požiaru bol nasadený jeden vysokotlakový prúd a jeden „C“ prúd za postupného rozoberania drevných a kovových konštrukcií budov.

Likvidáciu požiaru sťažovali najmä padajúce časti strešných konštrukcií a krytiny, a tiež silné zadymenie priestorov. Celkovo boli požiarom zasiahnuté 3 hospodárske budovy. Likvidácia požiaru trvala viac ako päť hodín a podieľalo sa na nej osem hasičov,“ priblížil.

Priama materiálna škoda bola predbežne vyčíslená na 8-tisíc eur. Zásahom hasičov sa podarilo zachrániť majetok predbežne vyčíslený na 20-tisíc eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Zisťovateľ príčin vzniku požiarov nevylúčil ani úmyselné zapálenie,“ doplnil hovorca KR HaZZ v Trnave T. Bílik.

Fotografie HaZZ:
poziar-trak-1
poziar-trak-2
poziar-trak-3

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2013 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.