reklama

Zápisy prvákov sa uskutočnia na školách v polovici januára

Zápisy prvákov do všetkých základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa uskutočnia vo štvrtok 16. a v piatok 17. januára 2014.

Do školskej dochádzky pre školský rok 2014-2015 sa zapíšu nielen úplní nováčikovia, ale aj budúci žiaci s odloženou školskou dochádzkou.

skolaci

Ilustračné foto

Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje nasledovné osobné údaje:

– meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalé bydlisko dieťaťa,

– meno a priezvisko, adresa zamestnávateľa, trvalé bydlisko zákonných zástupcov,

– vyjadrenie súhlasu druhého rodiča.

Vyjadrenie sa vyžaduje z nasledujúcich dôvodov:

– obidvaja rodičia sú rovnocennými zákonnými zástupcami maloletého dieťaťa,

– vzdelávanie v základných školách sa považuje za sústavnú prípravu na povolanie, nejde teda len o bežnú záležitosť, o ktorej by mohol rozhodovať len jeden z rodičov.

To znamená, že druhý rodič sa môže taktiež zúčastniť zápisu dieťaťa, alebo zastupujúci rodič pri zápise preukáže písomný súhlas druhého, neprítomného rodiča s vykonaním zápisu, pričom podpis rodiča na súhlase nemusí byť úradne osvedčený.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2013 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.