reklama

Zápisy prvákov sa uskutočnia na školách v polovici januára

Zápisy prvákov do všetkých základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa uskutočnia vo štvrtok 16. a v piatok 17. januára 2014.

Do školskej dochádzky pre školský rok 2014-2015 sa zapíšu nielen úplní nováčikovia, ale aj budúci žiaci s odloženou školskou dochádzkou.

skolaci

Ilustračné foto

Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje nasledovné osobné údaje:

– meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalé bydlisko dieťaťa,

– meno a priezvisko, adresa zamestnávateľa, trvalé bydlisko zákonných zástupcov,

– vyjadrenie súhlasu druhého rodiča.

Vyjadrenie sa vyžaduje z nasledujúcich dôvodov:

– obidvaja rodičia sú rovnocennými zákonnými zástupcami maloletého dieťaťa,

– vzdelávanie v základných školách sa považuje za sústavnú prípravu na povolanie, nejde teda len o bežnú záležitosť, o ktorej by mohol rozhodovať len jeden z rodičov.

To znamená, že druhý rodič sa môže taktiež zúčastniť zápisu dieťaťa, alebo zastupujúci rodič pri zápise preukáže písomný súhlas druhého, neprítomného rodiča s vykonaním zápisu, pričom podpis rodiča na súhlase nemusí byť úradne osvedčený.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2013 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.