reklama

Zápisy prvákov do ZŠ sa uskutočnia v Trnave 15. a 16. januára

Vo štvrtok 15. a v piatok 16. januára 2015 od 10. do 18. hodiny sa vo všetkých trnavských základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude uskutočňovať zápis prváčikov, informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Do škôl, v ktorých prežijú veľkú časť nasledujúcich deviatich rokov svojho života, sa v týchto dňoch zapíšu nielen úplní nováčikovia, ale aj budúci žiaci s odloženou školskou dochádzkou.

mskolka

Ilustračné foto

Zápis detí do prvého ročníka sa uskutoční v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole, ktorej zriaďovateľom je mestská samospráva.

Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje nasledovné osobné údaje:

– meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalé bydlisko dieťaťa,

– meno a priezvisko, adresa zamestnávateľa, trvalé bydlisko zákonných zástupcov,

– vyjadrenie súhlasu druhého rodiča. Vyjadrenie sa vyžaduje z nasledujúcich dôvodov:

– obidvaja rodičia sú rovnocennými zákonnými zástupcami maloletého dieťaťa,

– vzdelávanie v základných školách sa považuje za sústavnú prípravu na povolanie, nejde teda len o bežnú záležitosť, o ktorej by mohol rozhodovať len jeden z rodičov.

To znamená, že druhý rodič sa môže taktiež zúčastniť zápisu dieťaťa, alebo zastupujúci rodič pri zápise preukáže písomný súhlas druhého, neprítomného rodiča s vykonaním zápisu (pričom podpis rodiča na súhlase nemusí byť úradne osvedčený) alebo bude neprítomný rodič iným spôsobom dopytovaný, či s realizáciou zápisu súhlasí (nemožno vylúčiť ani telefonickú alebo e-mailovú komunikáciu ak je nepochybné, že e-mail alebo tel. č. patrí druhému z rodičov).

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2015 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.