reklama

Zápisy prvákov do ZŠ sa uskutočnia v Trnave 15. a 16. januára

Vo štvrtok 15. a v piatok 16. januára 2015 od 10. do 18. hodiny sa vo všetkých trnavských základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude uskutočňovať zápis prváčikov, informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Do škôl, v ktorých prežijú veľkú časť nasledujúcich deviatich rokov svojho života, sa v týchto dňoch zapíšu nielen úplní nováčikovia, ale aj budúci žiaci s odloženou školskou dochádzkou.

mskolka

Ilustračné foto

Zápis detí do prvého ročníka sa uskutoční v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole, ktorej zriaďovateľom je mestská samospráva.

Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje nasledovné osobné údaje:

– meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalé bydlisko dieťaťa,

– meno a priezvisko, adresa zamestnávateľa, trvalé bydlisko zákonných zástupcov,

– vyjadrenie súhlasu druhého rodiča. Vyjadrenie sa vyžaduje z nasledujúcich dôvodov:

– obidvaja rodičia sú rovnocennými zákonnými zástupcami maloletého dieťaťa,

– vzdelávanie v základných školách sa považuje za sústavnú prípravu na povolanie, nejde teda len o bežnú záležitosť, o ktorej by mohol rozhodovať len jeden z rodičov.

To znamená, že druhý rodič sa môže taktiež zúčastniť zápisu dieťaťa, alebo zastupujúci rodič pri zápise preukáže písomný súhlas druhého, neprítomného rodiča s vykonaním zápisu (pričom podpis rodiča na súhlase nemusí byť úradne osvedčený) alebo bude neprítomný rodič iným spôsobom dopytovaný, či s realizáciou zápisu súhlasí (nemožno vylúčiť ani telefonickú alebo e-mailovú komunikáciu ak je nepochybné, že e-mail alebo tel. č. patrí druhému z rodičov).

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2015 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.