reklama

Zápisy prváčikov budú v Trnave 17. a 18. januára

Veľký deň, ktorý natrvalo zmení život mnohých malých Trnavčanov, sa blíži.

Už o niekoľko dní, vo štvrtok 17. a v piatok 18. januára 2013 od 10. do 18. hodiny, sa vo všetkých trnavských základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude uskutočňovať zápis prváčikov.

skolaci-prvaci

ILUSTRAČNÉ FOTO

Do škôl, v ktorých prežijú veľkú časť nasledujúcich deviatich rokov svojho života, sa v týchto dňoch zapíšu nielen úplní nováčikovia, ale aj budúci žiačikovia s odloženou školskou dochádzkou.

Do tajov čítania, písania, počítania a iných záhadných vied deti po prvý raz nahliadnu v školskom roku 2013/2014.

Zápis detí do prvého ročníka sa uskutoční v zmysle VZN č. 312, ktoré dopĺňa VZN č. 395 o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole, ktorej zriaďovateľom je Mesto Trnava.

Podľa údajov odboru vzdelávania, športu a kultúry na Mestskom úrade v Trnave zasadlo 3. septembra 2012 do lavíc trnavských základných škôl 4538 žiakov.

Najväčšími sú ZŠ na Bottovej ulic (734 žiakov), ZŠ Spartakovská (733) a ZŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva (636).

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2013 13:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.