reklama

V Západoslovenskom múzeu sprístupnia výstavu jaskynných a nástenných malieb

Od 17. januára do 17. marca 2014 potrvá v Západoslovenskom múzeu v Trnave výstava Róberta Viktora Němečka PALEOART.

Jaskynné a nástenné maľby zvierat od obdobia paleolitu až po koniec doby bronzovej inšpirovali akad. arch. Róberta (Viktora) Němečka (1957) k vytvoreniu ich replík. Takmer 120 obrazov približuje charakteristické zvieratá tej-ktorej doby (mamuty, medvede, bizóny, gazely) z Európy, Afriky, Ázie, južnej Ameriky a Austrálie. Autor tak vzdal hold pravekým umelcom, ktorých výtvory sa stali svetovým kultúrnym dedičstvom,“ približuje sprievodný text výstavy.

Paleoart_pozvanka
Pozvánka na vernisáž

Kurátorom výstavy je PhDr. Ľubomír Novotný, PhD.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v piatok 17. januára o 17. hodine v Západoslovenskom múzeu v Trnave na Múzejnom námestí 3.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2014 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.