reklama

V Západoslovenskom múzeu otvoria výstavu k storočnici trnavského Spartaka

Fanúšikovia trnavského Spartaka tento rok oslavujú storočnicu organizovaného futbalu. Západoslovenské múzeum, Trnavský samosprávny kraj a FC Spartak Trnava k tejto príležitosti pripravili výstavu s ná­zvom 100 / Sto rokov FCST.

Záujemcovia na nej nájdu informačné panely s textami a foto­grafiami z histórie trnavského futbalu až po zisk slovenského pohára 1. mája 2023.

Výstava je doplnená pamätnými a zberateľskými predmetmi, ako sú odznaky, vlajočky, knihy, bulletiny, fotografie a podobne, dokonca aj konfety z osláv majstrovského titulu z roku 2018.

FOTO: Západoslovenské múzeum

FC Spartak Trnava zapožičal predmety z víťazného finále slovenského pohára 2021/2022, a to loptu s pod­pismi hráčov, podpísaný dres strelca víťazného gólu Dyjana Azeveda a medailu. Na výstave bude zapožičaný aj dres s podpisom Martina Škrtela a jeho kopačky.

Pre návštevníkov sme pripravili aj multimediálnu prezentáciu – na obrazovke vo výstavných priestoroch budú premietané šoty z histórie FC Spartak Trnava.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční v Západoslovenskom múzeu v piatok 26. mája 2023 o 16:00. Na túto príležitosť FC Spartak Trnava zapožičal trofej – slovenský pohár, s ktorým sa budú môcť návštevníci odfotiť.

Výstava potrvá do 19. novembra 2023.

Milan Ševčík

FOTO: Západoslovenské múzeum

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2023 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.