reklama

Nové call centrum poskytne informácie o agende a fungovaní úradov

Ministerstvo vnútra v súvislosti so zavádzaním proklientskych služieb pre občanov a so spustením siete klientskych centier pri okresných úradoch uviedlo do prevádzky od 1. januára 2014 call centrum.

Na bezplatnom telefónnom čísle 0800 222 222 počas pracovných dní od 8. do 18. hodiny sa môžu občania informovať o agendách poskytovaných okresnými úradmi (vrátane agendy dokladov a vozidiel), ako aj o adresách a stránkových hodinách integrovaných úradov štátnej správy a spúšťaných klientskych centier po celom území SR.

Naším cieľom popri integrácii úradov a budovaní klientskych centier v rámci reformy ESO je ponúknuť občanovi viaceré možnosti komunikácie so štátnou správou,“ uviedla vedúca služobného úradu MV SR Denisa Saková a dodala: „Z našich analýz vyplynulo, že často občan na prvýkrát ani nenájde správny úrad pre svoje potreby. Tým, že si telefonicky overí, kde a kedy si v jeho meste vybaví svoju požiadavku resp. čo všetko k tomu bude potrebovať, chceme predísť zbytočným stratám na čase a nákladoch občana pri kontakte so štátnou správou. Veríme, že služby call centra poslúžia okrem občanov vo vyššom veku či ľuďom žijúcim vo väčšej vzdialenosti od príslušného úradu aj zdravotne znevýhodneným či čerstvým rodičom.“

minv-elsluzby
Ministerstvo spustilo elektronické služby pre občanov na tejto stránke

Call centrum bolo zriadené z interných personálnych a technických zdrojov rezortu s nulovými externými nákladmi a jeho sídlom je pracovisko MV SR v Banskej Bystrici.

Po zavedení elektronickej podateľne a prepojení úradov v budúcnosti si budú môcť občania prostredníctvom call centra overovať aj stavy svojich žiadostí.

Zriadenie call centra je ďalším nástrojom rezortu vnútra s cieľom sprístupniť a zmodernizovať služby štátnej správy pre občana v rámci reformy ESO.

Call centrum podobne ako aj www.eso-portal.sk bude prijímať aj hodnotné podnety občanov na zlepšenie fungovania štátnej správy.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2014 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.