reklama

Desať prezidentských kandidátov diskutovalo pod jednou strechou v Trnave

V stredu 5. marca diskutovalo v zaplnenej sále kina Hviezda desať kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky.

Podujatie zorganizovala Fakulta sociálnych vied UCM v Trnave. Účasť prijali Helena Mezenská, Ján Čarnogurský, Ján Jurišta, Jozef Behýl, Milan Kňažko, Pavol Hrušovský, Radoslav Procházka, Stanislav Martinčko, Milan Melník a Viliam Fischer.

Svoju účasť vopred ospravedlnili Róbert Fico, Andrej Kiska, Gyula Bárdos a Jozef Šimko, informovala Katarína Žažová z FSV UCM v Trnave.

prezident-ucm-1
Prezidentskí kandidáti na pôde kina Hviezda

Úvodné predstavovanie kandidátov doplnili stručnými otázkami na telo pre všetkých zo strany moderátora Radovana Slobodníka. Tie sa týkali ich doterajších vyjadrení a názorov. Kandidátom umožnili len stručné a jasné reakcie.

Hlavnou časťou podujatia bola diskusia, v ktorej každý z prítomných disponoval časovým priestorom v rozsahu 10 minút. Stanovené mala tri tematické okruhy: Silný a slabý prezident SR, Súčasné najvýraznejšie problémy Slovenska a úloha prezidenta pri ich riešení a na tému Slovensko v otvorenej Európe.

Po skončení diskusie dostali priestor študentské otázky.

prezident-ucm-2
prezident-ucm-3
Trojhodinový súboj kandidátov sledovalo zaplnené hľadisko

FOTO: FSV UCM

Organizátori pripravili pre účastníkov diskusie aj simulované voľby.

Pri vstupe dostal každý zaregistrovaný účastník jeden hlasovací lístok. Voľby prebiehali v sále počas diskusie.

Z výsledkov hlasovania vyplynul postup dvoch kandidátov do druhého kola – z prvého miesta R. Procházku a z druhého M. Kňažka.

Kandidáti vyjadrili s atmosférou a s organizáciou podujatia spokojnosť.

Rozhodli sme pre špecifický projekt – dostať na jedno pódium všetkých kandidátov vo voľbách. Sme radi, že snaha celého organizačného tímu bola ocenená samotnými kandidátmi, ktorí sa v kampani ešte v takomto počte v diskusii nestretli. Verím, že sme divákom dostatočne predstavili prezidentských kandidátov a ich postoje, aby sa už o pár dní vedeli v hlasovacej miestnosti správne rozhodnúť,“ zhodnotil prodekan Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave Pavol Juhás.

FSV UCM plánuje diskusiu s dvomi kandidátmi aj pred prípadným druhým kolom prezidentských volieb, doplnila K. Žažová.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2014 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.