reklama

Novú sezónu odštartovali dobrovoľníci veľkým upratovaním na Kalvárii

Občianske združenie (OZ) Lepšia Trnava prevzalo v júni 2013 na základe zmluvy s mestom Trnava starostlivosť o trnavskú Kalváriu a okolie cholerovej kaplnky na Kopánke.

Dobrovoľníci uskutočnili v minulom roku v oboch priestoroch niekoľko akcií.

Tohtoročnú údržbu odštartovali v sobotu 8. marca prvou veľkou brigádou.

Všetko išlo podľa plánu – natreli sme zadnú stenu za Golgotou, pokosili a upratali vŕšok. Z celého areálu sme vyzbierali a odviezli posledné zvyšky lístia. Plný prívesný vozík sa štyrikrát otočil do zberného dvora,“ hodnotí Peter Bročka z Lepšej Trnavy a ďakuje spoločnosti Chemolak za poskytnutie výraznej zľavy na nákup farby.

LT-Kalvaria-1
LT-Kalvaria-2

Foto: Lepšia Trnava

Atmosféru vydarenej slnečnej soboty využili aj prítomné deti, ktorých prišlo spolu s rodičmi naozaj dosť.

Deti takto zábavnou formou pochopia, že smeti patria do koša a nie na zem. Zahrali si aj futbal, na schovávačku, ponaháňali sa – všetko bolo ako má byť. Sobota na Kalvárii bola výborným štartom do tohtoročnej dobrovoľníckej sezóny,“ skonštatoval.

Objavili sa otázky, dokedy vydrží stena za Golgotou čistá a či má zmysel niečo robiť, keď môžu znova prísť vandali a snahu dobrovoľníkov pokaziť. „Keby sme takto uvažovali stále, tak nikdy nič neurobíme. Vždy máme dve možnosti: tváriť sa, že ma to nezaujíma a nechať to tak alebo sa dať dokopy a niečo s tým začať robiť,“ odpovedá Bročka.

Lepšia Trnava sa zmluvne zaviazala k prebratiu zodpovednosti za približne 21-tisíc metrov štvorcových, ktoré tvoria väčšinou trávnaté plochy, ale aj kríky a stromy.

Tieto plochy sú zároveň vyňaté z objednávkového systému na údržbu zelene, dobrovoľníci tak šetria samospráve veľmi zaujímavé peniaze.

Ďalšie fotografie nájdete aj TU:

LT-Kalvaria-4
LT-Kalvaria-3
LT-Kalvaria-5
LT-Kalvaria-t

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2014 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú sezónu odštartovali dobrovoľníci veľkým upratovaním na Kalvárii”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.