reklama

Deň mozgu prilákal do Knižnice J. Fándlyho desiatky návštevníkov

Podujatie Deň mozgu v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave zaujalo približne 40 návštevníkov.

Knižnica sa v stredu 12. marca touto akciou prvýkrát zapojila do svetovej aktivity Týždeň mozgu, ktorý sa koná od roku 1996 vždy v marci a na Slovensku ho už siedmy rok koordinuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť.

kniznica-den-mozgu1
kniznica-den-mozgu2

Foto: Knižnica J. Fándlyho

Knižnica je jedným z miest starajúcich sa o „pokrm“ pre mozog, či už je to sprístupňovaním krásnej aj odbornej literatúry, alebo kultúrnymi a vzdelávacími aktivitami pre svojich návštevníkov. Aj teraz bol pre nich pripravený bohatý program.

O desiatej hodine sa stretli na prednáške Tajomstvá mozgu. Andrea Šimorová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave vo svojom príspevku informovala o hrozbe demencie, najmä Alzheimerovej choroby, o vplyve stravy na mozog a o možnostiach prevencie trénovaním pamäti.

Absolventkám prvého dvojmesačného kurzu Mozgový jogging boli slávnostne odovzdané účastnícke diplomy. O tréningy pamäti v knižnici je záujem, preto budú pokračovať.

Popoludní si návštevníci zmerali rozsah krátkodobej pamäti. V herni oddelenia pre deti detskí návštevníci a ich rodičia riešili zábavné úlohy – slovné prešmyčky, doplňovačky, hľadali rozdiely na obrázkoch.

V oddelení odbornej literatúry prebieha do konca týždňa výstava kníh s tematikou trénovania pamäti, ktoré si záujemcovia môžu požičať domov.

Deň mozgu sa v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave stretol s priaznivými ohlasmi účastníkov aj verejnosti. V blízkej budúcnosti pripravujú v knižnici pre svojich návštevníkov podobné podujatia. Najbližší kurz Mozgový jogging sa začína 2. apríla 2014.

Jana Brliťová, KJF v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2014 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Deň mozgu prilákal do Knižnice J. Fándlyho desiatky návštevníkov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.