reklama

Deň mozgu prilákal do Knižnice J. Fándlyho desiatky návštevníkov

Podujatie Deň mozgu v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave zaujalo približne 40 návštevníkov.

Knižnica sa v stredu 12. marca touto akciou prvýkrát zapojila do svetovej aktivity Týždeň mozgu, ktorý sa koná od roku 1996 vždy v marci a na Slovensku ho už siedmy rok koordinuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť.

kniznica-den-mozgu1
kniznica-den-mozgu2

Foto: Knižnica J. Fándlyho

Knižnica je jedným z miest starajúcich sa o „pokrm“ pre mozog, či už je to sprístupňovaním krásnej aj odbornej literatúry, alebo kultúrnymi a vzdelávacími aktivitami pre svojich návštevníkov. Aj teraz bol pre nich pripravený bohatý program.

O desiatej hodine sa stretli na prednáške Tajomstvá mozgu. Andrea Šimorová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave vo svojom príspevku informovala o hrozbe demencie, najmä Alzheimerovej choroby, o vplyve stravy na mozog a o možnostiach prevencie trénovaním pamäti.

Absolventkám prvého dvojmesačného kurzu Mozgový jogging boli slávnostne odovzdané účastnícke diplomy. O tréningy pamäti v knižnici je záujem, preto budú pokračovať.

Popoludní si návštevníci zmerali rozsah krátkodobej pamäti. V herni oddelenia pre deti detskí návštevníci a ich rodičia riešili zábavné úlohy – slovné prešmyčky, doplňovačky, hľadali rozdiely na obrázkoch.

V oddelení odbornej literatúry prebieha do konca týždňa výstava kníh s tematikou trénovania pamäti, ktoré si záujemcovia môžu požičať domov.

Deň mozgu sa v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave stretol s priaznivými ohlasmi účastníkov aj verejnosti. V blízkej budúcnosti pripravujú v knižnici pre svojich návštevníkov podobné podujatia. Najbližší kurz Mozgový jogging sa začína 2. apríla 2014.

Jana Brliťová, KJF v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2014 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Deň mozgu prilákal do Knižnice J. Fándlyho desiatky návštevníkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.