reklama

Cyklus Alfréd Wetzler a partizáni pokračuje podujatím Omyl menšieho zla

Cyklus podujatí Alfréd Wetzler a partizáni pokračuje už vo štvrtok 10. apríla podujatím Omyl menšieho zla o temných rokoch slovenských dejín. Pripravené je v spolupráci s Historickým ústavom SAV a tvoria ho prednášky renomovaných historikov a projekcia dokumentárneho filmu.

Program začína v Synagóge – centre súčasného umenia na Halenárskej ulici o 17. hodine sériou krátkych prednášok renomovaných slovenských historikov, po ktorých bude nasledovať beseda. Moderátorom večera je známy filozof a kurátor Fedor Blaščák.

Témy prednášok:

Jozef Tiso a židovská otázka na Slovensku v rokoch 1938-1945 (PhDr. Ivan Kamenec, CSc.)
Deportácie Židov zo Slovenska v roku 1942 (Mgr. Ján Hlavinka, PhD.)
Aktivity ilegálnej „Pracovnej skupiny” na záchranu Židov (PhDr. Katarína Hradská, CSc.)

O 19. hodine nasleduje projekcia dokumentárneho filmu o Mníchovskej dohode pod názvom Mier pre nášu dobu?, ktorý v roku 1988 nakrútil slovenský režisér Otto Olejár pre britskú verejnoprávnu televíziu. Vstup na toto podujatie je pre všetkých zadarmo.

Podrobnosti nájdete aj na adrese: facebook.com/events/695864297122397.

Po Veľkej noci bude program v Synagóge pokračovať v stredu 23. apríla o 19:00 projekciou dokumentárneho filmu Zabudnutí muži o československých letcoch v službách RAF počas Druhej svetovej vojny. Až do 25. apríla si môžete v priestoroch Synagógy – centra súčasného umenia pozrieť výstavu ONI MY fotografa Šymona Klimana.

Informácie o podujatí sprostredkovala PR manažérka OZ Publikum Eva Kukurová.

Projekt Alfréd Wetzler a partizáni pripravilo OZ Publikum.sk v spolupráci so združením SVK, Galériou Jána Koniarka a s podporou Mesta Trnava, Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, tlačiarne Bittner a Historického ústavu SAV. Ďakujeme i mediálnych partnerom trnava-live.sk, My- Trnavské noviny, Trnavsko a .týždeň.

wetzler-partizani-plag
Plagát

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 21:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.