reklama

Životné osudy Alfréda Wetzlera priblíži spomienkový večer v synagóge

Posledným podujatím v rámci cyklu k 70. výročiu napísania Správy Vrba-Wetzler bude priamo v deň výročia, piatok 25. apríla, Spomienkový večer na Alfréda Wetzlera.

So začiatkom o 19:00 prinesie rozprávanie o Wetzlerovi v podaní Milana Richtera a projekciu dokumentárneho filmu Útek z Osvienčimu.

Milan Richter je vydavateľom Wetzlerovho autobiografického románu Čo Dante nevidel. Porozpráva o samotnom Alfrédovi Wetzlerovi, jeho rodine a o správe, ktorú spolu s Rudolfom Vrbom napísal. Zároveň bude pripravený odpovedať na otázky publika.

Po diskusii odpremietame dokumentárny film Útek z Osvienčimu (r. Alexander Dunlop, Veľká Británia/USA, 2008, 55 minút), ktorý približuje udalosti bezprostredne vedúce k úteku dvoch mladých mužov z Osvienčimu a ich strastiplnú cestu za slobodou. Na jej konci je Správa Vrba-Wetzler, prvé očité svedectvo o skutočnom dianí v koncentračných táboroch, ktoré zachránilo 120 tisíc životov.

Snímka bude uvedená v originálnom znení so slovenskými titulkami, informovala Eva Kukurová z OZ Publikum.sk.

Spomienkový večer na Alfréda Wetzlera sa uskutoční v Synagóge – centre súčasného umenia. Vstup pre každého bude voľný.

Podrobnosti o podujatí môžete nájsť aj na facebooku (link tu).

Ešte pred týmto podujatím sa, v stredu 23. apríla o 19:00, rovnako v Synagóge bude premietať dokumentárny film Zabudnutí muži (r. Otto Olejár, Veľká Británia, 1992, 90 minút) o československých letcoch v službách RAF počas Druhej svetovej vojny. Uvedený bude v českom znení. Vstup taktiež zadarmo.

Projekt Alfréd Wetzler a partizáni pripravilo OZ Publikum.sk v spolupráci so združením SVK, Galériou Jána Koniarka a s podporou Mesta Trnava, Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, tlačiarne Bittner a Historického ústavu SAV. Ďakujeme i mediálnych partnerom trnava-live.sk, My- Trnavské noviny, Trnavsko a .týždeň.

Plagát:

wetzler-partizani-plag

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2014 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.