reklama

Piatkový večer v Malej synagóge: vychutnajte si príjemné Adagio v podaní hoboja a klavíra

Projekt koncertu nesúceho názov ADAGIO | HUDBA V tempe 66-76 BPM je hodinovou dramaturgiou pre hoboj a klavír interpretovanou hobojistkou Zuzanou Grejtákovou a klaviristom Milošom Bihárym.

Koncert predstavuje slávne „Adagio“ skladby, ktoré boli skomponované v období niekoľkých storočí.

Počas meditatívneho a intímne ladeného vystúpenia zaznejú v piatok 7. júna od 19. hodiny v priestoroch MaxGallery na Haulíkovej ulici 3 (Malá synagóga) okrem iného skladby významného argentínskeho skladateľa 20. storočia Astora Piazzollu, Tanti anni prima (Ave Maria), Oblivion z filmu Henrich IV., známa filmová melódia Ennia Morriconeho Gabrielov hoboj z filmu Misia, skladby barokových velikánov Johanna Sebastiana Bacha, Alessandra Marcella a Tomasa Albinoniho.

Zaznie Adagio českého klasicistického skladateľa Vojtěcha Jírovca a jedno z najdojímavejších spracovaní modlitby Ave Maria neskororenesančného talianskeho autora Giulia Cacciniho.

Ambíciou projektu je pripraviť príjemný „chill-out“ večer v Malej synagóge v Trnave, v mieste, ktoré sa stalo priestorom otvoreného a kreatívneho dialógu umelcov najmä v trnavskom regióne a miestom, ktorého kultúrny zásah už dávno presahuje región Trnavy.

VIDEOPOZVÁNKA:

Partnerom koncertu je spoločnosť NEOVÍZIA, očná klinika Bratislava.

Vstupné je 5 eur, rezervácia vstupeniek TU.

Profily umelcov:

Zuzana Grejtáková, (24), hoboj, žije a pôsobí v Trnave, vyštudovala Konzervatórium v Košiciach. Projekt s mladým talentovaným klaviristom Milošom Bihárym nesúci názov ADAGIO | V tempe 66-76 BPM je jej treťou dramaturgiou uvádzanou v prvej polovici roka 2013. Po úspešnej premiére koncertu DUETÁ, predstavujúcich diela pre dva sólové nástroje (12.4.2013, Malá synagóga v Trnave) a premiére JARNÉHO KOMORNÉHO KONCERTU (Zuzana Grejtáková, Katarína Zacharová a Miloš Biháry) v Zrkadlovej sále divadla Jána Palárika v Trnave (21.4.2013), prichádza s projektom zameraným na sólovú interpretáciu známych opusov v tempe Adagio.

Viac informácií o interpretke nájdete na www.grejtakova.sk.

Miloš Biháry, (17), klavír je študentom Konzervatória v Bratislave. Absolvoval ZUŠ Mikuláša Schneidera-Trnavského u prof. Jarmily Hudecovej. Je nositeľom ceny primátora Trnavy a má na svojom konte niekoľko víťazstiev z celoslovenských a medzinárodných súťaží ako napríklad Nitrianska lutna, kde získal absolútne víťazstvo, Schneiderova Trnava, či Bojnice – piano v modernom rytme, kde po druhýkrát vyhral cenu absolútneho víťaza a získal cenu za spontánny jazzový prejav. Už ako osemročný účinkoval v televíznom programe Kakostar, ako 13-ročný v Mini Talent Show. Okrem vážnej hudby sa zaoberá jazzom, je členom jazz-fusion kapely Delikatesa Jazz Project, založil kapelu MILOŠ BIHÁRY TRIO, ktorej ďalšími členmi sú Stanislav Kovár-bassguitar/double bass a Ivan Horňák-drums.

Viac informácií o interpretovi nájdete na facebook.com/MilosBiharyTrio.

Plagát:
adagio

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2013 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.