reklama

Vo štvrtok premietnu v Malej synagóge film o Janovi Saudkovi

V priestoroch Malej synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave sa uskutoční vo štvrtok 21. júla od 20. 30 hodiny oficiálne premietania filmu Adolfa Ziku  JAN SAUDEK – v pekle svých vášní ráj v nedohlednu.

Podujatie je pripravované v spolupráci so ZIPO Film Praha.

Vstupné je 5 eur.

Malá synagoga je na Haulíkovej ulici č.3 v Trnave, priamo v historickom centre mesta (Haulíkova ulica spája  Kapitulské námestie s Halenárskou ulicou). To je dôležitá informácia, keďže veľa ľudí si mýli Malú synagógu so synagógou na Halenárskej ulici.

Po desaťročia opustený objekt Malej synagógy  na Haulíkovej ulici č. 3   v Trnave bol po trojročnej rekonštrukcii otvorený. Dnes slúži na kultúrne, spoločenské a výstavné účely. Nachádza sa v ňom galéria, ktorá je otvorená denne od 15. do 18.00 h, okrem pondelka.

Interiéry Malej synagógy

„Chceli sme výjsť v ústrety všetkým , ktorí nestihnú vzhľadom k svojim povinnostiam návštevu galérie do 18. hodiny tak, aby mohli navštíviť galériu v exkluzívnom termíne: štvrtok  do 22.00. Z toho vznikol projekt, ktorý má za sebou už 14 večerov priateľov umenia. Stretávajú sa tu priatelia umenia, známi aj neznámi, skrátka každý, kto má chuť stráviť večer s ľudmi , ktorí môžu máť spoločné záujmy.
Zmyslom tejto už tradície je stretnutie ľudí so zmyslom pre umelecké hodnoty. Veď niektorí sa tu v tomto krásnom prostredí dnes už odsvätenej synagógy stretnú po dlhých rokoch aj náhodou, a poznajú sa pritom dlhé roky. Je našou snahou spríjemniť tento večer všetkým prítomným ľuďom okrem výstav ktoré momentálne prebiehajú nejakým kulúrnym programom.
Začali sem chodiť ludia, ktorí si chcú oddýchnuť a spríjemniť si večer v atmosfére národnej kulturnej pamiatky, ktorá vyhrala cenu za najlepšiu rekonštrukciu. A aby sa tu cítili príjemne, snažíme sa o nich patrične postarať či už malým občerstvením, ako aj degustáciou ovocných ríbezľových vín, ktoré na čas vymizli z trhu. Každý večer je iný, nedá sa zopakovať a je hľadaním niečoho na čo sme všetci pozabudli. Oddychu, umeleckej atmosféry a zastavenia času. Aspoň na chvíľu. To sú naše komorné štvrtky,“
priblížil čo raz obľúbenejší projekt Večerov priateľov umenia Norbert Šlachta z Malej synagógy.

Foto: maxgallery.sk

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2011 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.