reklama

Večer priateľov umenia v Malej synagóge na tému Literatúra na scéne

Malá synagóga v Trnave, MULTIKULTÚRA V NÁS (MvN) a Kultúrne združenie národností a etník Slovenskej republiky (KZNE SR) pozývajú na podujatie LITERATÚRA NA SCÉNE so začiatkom vo štvrtok 25. augusta o 18. hodine v priestoroch Malej synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave.

Foto: maxgallery.sk

Program:

1. Otvorenie – scénické čítanie z vlastnej tvorby autorov Literárnej dielne Rozhľady KZNE SR.

2. Bohuslava Hábovčíková následne predstaví autorov a pristaví sa pri básnikovi Teofilovi Klasovi, predsedovi poroty V. ročníka medzinárodnej literárnej a výtvarnej súťaže Rozhľady 2011.

3. Teofil Klas hovorí o súťaži i o svojej básnickej tvorbe ako trnavský rodák. – Propozície súťaže budú pripravené na rozdanie.

4. B. Hábovčíková oznámi zrod nového vydavateľstva MULTIKULTÚRA V NÁS (MvN), jeho novorodeniatko Mišusori / Myš(u)lienku, ako aj jeho doterajšiu filmovú produkciu – 2 filmy, z ktorých jeden získal ocenenie na V. ročníku MPPFF v Prahe v júni 2011.

5. Premietnutie oceneného Džezového Kohútika.

6. Želmíra Chrenková ako šéfredaktorka predstaví časopisy Bellária a Arkádia.

7. B. Hábovčíková vyzve prozaika Miroslava Košťanyho, ktorého kniha „Paragrafy (nielen) z ulice,“ sa stala 1. knihou nového vydavateľstva MvN, aby povedal pár slov o svojej tvorbe.

8. Slovo M. Košťanyho.

9. Scénické čítanie časti divadelnej hry Bohuslavy Vargovej Ako sa stať dievčaťom.

Účinkujú: Ružena a Šípková, Mária Martincová, Bohuslava Hábovčíková, Alica Mičudíková.

10. Beseda autorov s publikom. Besedu povedie poetka a spisovateľka Eva Kopúnková.

Pozvanie prijali poeti a prozaici: Teofil Klas, Bohuslava Vargová, Ružena Šípková, Mária Martincová, Miroslav Košťany, Mária Kovalíková, Margita Kadlečíková, Alica Mičudíková, Lesana Kralovičová, Pavol Dančanin, Peter Trenčík, Ján Šándor a ďalší.

Autogramiáda: Miroslav Košťany.

Na predaj budú pripravené knihy, DVD i časopisy.

Vstupné 5 EUR, srdečne pozývame.

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2011 2:50. Článok je zaradený do rubriky: Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.