reklama

16. ročník Trnavských organových dní otvorí koncert v Malej synagóge

V nedeľu 7. augusta o 20. hodine otvoria huslistka Blanka Pavlovičová a organista Stanislav Šurin svojím koncertom v tzv. Malej synagóge – Maxgallery v Trnave XVI. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni.
Na koncerte zaznejú skladby barokových skladateľov 17. a 18. storočia. Koncerty budú pokračovať v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave vždy v nedeľu so začiatkom o 20. hodine.

Výnimkou bude záverečný koncert, ktorý sa uskutoční v piatok, 16. septembra o 20. 00 h. Na festivale sa predstavia umelci z Talianska, Nemecka, Maďarska, Slovenska, Poľska a Francúzska.

Podujatie svojím recitálom ukončí titulárny organista Katedrály Notre-Dame v Paríži pán Olivier Latry, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších organových interpretov na svete. Trnavské organové dni sa konajú pod záštitou primátora mesta Trnava Ing. Vladimíra Butka, s finančným príspevkom Ministerstva kultúry SR a z dotácií mesta Trnava.

Kompletný program Trnavských organových dní 2011 (kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2011 0:15. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.