reklama

Divadlo si pripomenie životné osudy Trnavskej skupiny inscenáciou Viseli sme za nohu z kolotoča

Pri príležitosti 40. výročia svojho založenia uvádza trnavské Divadlo Jána Palárika literárno-hudobné pásmo Trnavská skupina alebo Viseli sme za nohu z kolotoča.

Inscenácia je spomienkou na tvorbu a životné osudy štyroch básnikov tzv. Trnavskej skupiny – Jána Ondruša, Ľubomíra Feldeka, Jána Stacha a Jozefa Mihalkoviča.

trnavska-skupina-pozv

Prelínajú sa v nej zážitky a udalosti z ich detstva, spoločných stretnutí v období vzniku skupiny, neskoršej sólovej tvorby a náročných rokov zrelosti. Inscenácia zároveň reflektuje osudy slovenskej literatúry a spoločnosti od konca päťdesiatych rokov po udalosti Novembra 1989.

Libreto je kolážou z básní, rozhovorov, úvah, esejí, osobnej korešpondencie členov Trnavskej skupiny, ale aj literárno-kritických či historických dokumentov. Zostavili ho dramaturg Miro Dacho a režisér Lukáš Brutovský, ktorý je zároveň autorom hudby.

Hudobne spolupracoval Juraj Bielik, autorom scény je Ján Zavarský, autorkou kostýmov Zuzana Hudáková.

V inscenácii sa predstavia členovia DJP Gregor Hološka, Jozef Bujdák, Michal Jánoš a ako hosť Daniel Ratimorský.

Premiéra inscenácie sa uskutoční v sobotu 14. júna 2014 o 19. hodine v Štúdiu DJP v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2014 12:32. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.