reklama

Fotografie Šymona Klimana aj spomienky na Alfréda Wetzlera v Synagóge

Galéria Jána Koniarka, OZ Publikum.sk a občianske združenie SVK spoločne pripravili projekt Alfréd Wetzler a partizáni, v ktorom sa prelínajú viaceré spoločenské a historické témy.

Hlavnú os programu predstavuje výstava ONI MY fotografa Šymona Klimana, ktorej základ tvoria veľkorozmerné fotografie z cyklu Partizáni, ale obsahuje aj expozíciu o Alfrédovi Wetzlerovi, otcoch slovenského štátu a ďalšie materiály o totalite a fašizme.

Výstavu otvoria v utorok 1. apríla o 18. hodine a sprístupnená bude v Synagóge do 25. apríla.

SymonKlimanPOZVANKA
Pozvánka

Počas celého mesiaca budú priamo v Synagóge prebiehať projekcie dokumentárnych filmov, prednášky historikov a besedy na viaceré súvisiace témy Druhej svetovej vojny, domáceho i zahraničného protifašistického odboja, Slovenského štátu a jeho zločinov. Program, ktorý čoskoro zverejníme, vyvrcholí 25. apríla spomienkovým večerom na Alfréda Wetzlera, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti dejín Trnavy.

25. apríla 2014 totiž uplynie 70 rokov od napísania Správy Vrba-Wetzler, svedectva o hrôzach nacistických koncentračných táborov. Alfréd Wetzler, trnavský rodák, utiekol spolu s Rudolfom Vrbom z Osvienčimu. Ako vôbec prví dokázali tento útek prežiť. Vďaka ich správe sa podarilo pred transportom do táborov zachrániť 120 tisíc ľudí v Maďarsku. Dodnes sa to považuje za najväčší jednotlivý čin záchrany ľudí počas Druhej svetovej vojny.

Projekt pripravili Galéria Jána Koniarka, OZ Publikum.sk a združenie SVK s podporou mediálnych partnerov Mesto Trnava, trnava-live.sk, MTT, trnava.sme.sk a .týždeň.

(Tlačová správa)

INFO:
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Kurátor: Fedor Blaščák
Vernisáž: 1.4.(Ut) 2014 o 18.00 hod.
Trvanie výstavy: 1.4.(Ut) – 25.4.(Pia) 2014

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2014 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fotografie Šymona Klimana aj spomienky na Alfréda Wetzlera v Synagóge”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.