reklama

Trnava ukázala Slovensku, že je za život

Nedeľné popoludnie 6. apríla patrilo na Trojičnom námestí v Trnave oslave života. Občianske združenie Fórum života v spolupráci s Centrom pomoci pre rodinu u jezuitov v Trnave, Arcibiskupským úradom v Trnave a Farnosťou Trnava – mesto organizovalo jedno zo šnúry podujatí „Slovensko za život“ aj v Trnave.

„Slovensko za život“ je heslom tohtoročnej kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Fórum života realizuje počas kampane turné podujatí vo všetkých krajských mestách na Slovensku. „Trnava za život bola veľmi úspešná, prišlo približne tisíc ľudí; veľa rodín, mladých i starších, mnohí z nich boli na jeseň aj na Národnom pochode za život v Košiciach,“ teší sa riaditeľka Centra pomoci pre rodinu Kristína Königová.

forum-2
forum-3
Atmosféra na Trojičnom námestí

Na pódiu vystúpili hovorcovia kampane a hostia z Trnavy. Europoslankyňa Anna Záborská, ktorá je patrónkou projektu Fóra života „Zachráňme životy“ prišla s manželom aj vnučkou. „Chceme žiť v krajine, kde je ľudský život na prvom mieste. Príbeh malého dievčatka Viktórie a jej mamy pripomína, že keď hovoríme o ľudskom živote, máme na mysli konkrétnych ľudí. Každé počaté dieťa má tvár, úsmev, má svoju mamu, ktorá potrebuje našu konkrétnu pomoc, nie potrat,“ vysvetlila Záborská.

Trnavský arcibiskup Ján Orosch s tímom akciu podporil aj svojou účasťou. „V súčasnosti je veľmi ohrozovaný ľudský život od počatia po prirodzenú smrť a pribúdajú neustále útoky na rodinu. Preto je potrebná mobilizácia napríklad aj v tejto forme, ako sme sa tu stretli dnes. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí si uvedomujú hodnotu ľudského života a rodiny, tieto hodnoty žijú a šíria ich vo svojom okolí,“ povedal arcibiskup.

Na tribúne ešte vystúpili Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, Marek Michalčík za Alianciu za rodinu, ktorá na podujatí už zbierala podpisy za vypísanie referenda o ochrane rodiny, Prof. Bohumil Chmelík za Fakultu zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity, Zuzana Stohlová za projekty konkrétnej pomoci Fóra života a mamička zachráneného dievčatka Viki cez projekt Fóra života „Zachráňme životy“.

forum-4
forum-1
Podujatie prišli podporiť stovky ľudí

Na zhromaždení za zúčastnil taktiež Wolfgang Hering z EuroProLife z Mníchova s ikonou tehotnej Guadalupskej Panny Márie, ktorý so svojim združením organizuje pochody za život po celej Európe a každoročne obchádzajú s ikonou európske inštitúcie v Štrasburgu.

Dobrovoľníci Centra pomoci pre rodinu rozdávali na námestí biele stužky ako symbol nevinnosti a bezbrannosti počatých nenarodených detí. Na podujatí spievala speváčka Janais s kapelou. Deti mali možnosť zabaviť sa na nafukovacom hrade, dostali cukrovú vatu a balóny.

Zhromaždenie sa ukončilo sv. omšou, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Ján Orosch v jezuitskom Kostole Najsvätejšej Trojice v Trnave, na ktorej spieval domáci chrámový zbor Cantica Sacra Tyrnaviae.

Trnavská regionálna kancelária o. z. Fórum života

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava ukázala Slovensku, že je za život”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.