reklama

Trnava ukázala Slovensku, že je za život

Nedeľné popoludnie 6. apríla patrilo na Trojičnom námestí v Trnave oslave života. Občianske združenie Fórum života v spolupráci s Centrom pomoci pre rodinu u jezuitov v Trnave, Arcibiskupským úradom v Trnave a Farnosťou Trnava – mesto organizovalo jedno zo šnúry podujatí „Slovensko za život“ aj v Trnave.

„Slovensko za život“ je heslom tohtoročnej kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Fórum života realizuje počas kampane turné podujatí vo všetkých krajských mestách na Slovensku. „Trnava za život bola veľmi úspešná, prišlo približne tisíc ľudí; veľa rodín, mladých i starších, mnohí z nich boli na jeseň aj na Národnom pochode za život v Košiciach,“ teší sa riaditeľka Centra pomoci pre rodinu Kristína Königová.

forum-2
forum-3
Atmosféra na Trojičnom námestí

Na pódiu vystúpili hovorcovia kampane a hostia z Trnavy. Europoslankyňa Anna Záborská, ktorá je patrónkou projektu Fóra života „Zachráňme životy“ prišla s manželom aj vnučkou. „Chceme žiť v krajine, kde je ľudský život na prvom mieste. Príbeh malého dievčatka Viktórie a jej mamy pripomína, že keď hovoríme o ľudskom živote, máme na mysli konkrétnych ľudí. Každé počaté dieťa má tvár, úsmev, má svoju mamu, ktorá potrebuje našu konkrétnu pomoc, nie potrat,“ vysvetlila Záborská.

Trnavský arcibiskup Ján Orosch s tímom akciu podporil aj svojou účasťou. „V súčasnosti je veľmi ohrozovaný ľudský život od počatia po prirodzenú smrť a pribúdajú neustále útoky na rodinu. Preto je potrebná mobilizácia napríklad aj v tejto forme, ako sme sa tu stretli dnes. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí si uvedomujú hodnotu ľudského života a rodiny, tieto hodnoty žijú a šíria ich vo svojom okolí,“ povedal arcibiskup.

Na tribúne ešte vystúpili Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, Marek Michalčík za Alianciu za rodinu, ktorá na podujatí už zbierala podpisy za vypísanie referenda o ochrane rodiny, Prof. Bohumil Chmelík za Fakultu zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity, Zuzana Stohlová za projekty konkrétnej pomoci Fóra života a mamička zachráneného dievčatka Viki cez projekt Fóra života „Zachráňme životy“.

forum-4
forum-1
Podujatie prišli podporiť stovky ľudí

Na zhromaždení za zúčastnil taktiež Wolfgang Hering z EuroProLife z Mníchova s ikonou tehotnej Guadalupskej Panny Márie, ktorý so svojim združením organizuje pochody za život po celej Európe a každoročne obchádzajú s ikonou európske inštitúcie v Štrasburgu.

Dobrovoľníci Centra pomoci pre rodinu rozdávali na námestí biele stužky ako symbol nevinnosti a bezbrannosti počatých nenarodených detí. Na podujatí spievala speváčka Janais s kapelou. Deti mali možnosť zabaviť sa na nafukovacom hrade, dostali cukrovú vatu a balóny.

Zhromaždenie sa ukončilo sv. omšou, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Ján Orosch v jezuitskom Kostole Najsvätejšej Trojice v Trnave, na ktorej spieval domáci chrámový zbor Cantica Sacra Tyrnaviae.

Trnavská regionálna kancelária o. z. Fórum života

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Trnava ukázala Slovensku, že je za život”

 1. 1
  Vladimír Butko says:

  Ako človek, ktorý má za sebou veľa rokov šťastného manželstva by som poprosil politikov, aby sa venovali napríklad súdnictvu, policajtom strielajúcim na študentov, prokuratúre ktorá obžaluje Hedvigu, dotiahnutiu nejakej kauzy, zabráneniu devastacie druheho piliera, klčovaniu lesov, likvidovanie vysokých škôl orientáciou na trh … ten zoznam je veľmi dlhý a nijako sa neskracuje. Prestante prosím hovoriť ľuďom, ako majú žiť, katolicizovať mesto to nie je vaša úloha. A začnite sa starať o tom, aby sme boli fungujúca krajina, v ktorej sa bude dať žiť a študovať a pracovať. To vaša úloha a zodpovednosť je.

  • 1.1
   kinder says:

   To sú ti farizeji, nenarodené chránime a na to narodené až do jeho staroby kašleme. Čo urobilo toto mesto za posledné roky pre zlepšenie kvality života, teda okrem developerov a vyvolených?

   • 1.1.1
    alena says:

    h∗∗∗∗∗ ludí natlačili do tovární. a na fotbalový štadion . zlikvidovali kultúrne inštitúcie zlikvidovali slobodné aktivity bezáka urobil z mesta žumpu . !§*

    • 1.1.1.1
     u says:

     Je to dedičstvo mečiarismu, sokolovismu a neregulovaného kapitalizmu 90 iba sa to všetko mele cez všelijaké sektárske,nacionalistické a oligarchické ∗∗∗∗∗ teraz..hnojtrnavský

   • 1.1.2
    pokro28 says:

    stavame debilneee sochy

  • 1.2

   OZNAM VYDAVATEĽA:

   Autorom komentára s podpisom “Vladimír Butko” nie je primátor mesta Trnava.

   “Diskusií na internetových portáloch sa nezúčastňujem pod vlastným menom ani pod žiadnou prezývkou. Svoje vyhlásenia a stanoviská zverejňujem zásadne oficiálnou cestou prostredníctvom úseku komunikácie. Komentár autora, ktorý sa takto podpísal, považujem za hrubé zneužitie môjho mena a za niečo, čo presahuje základnú slušnosť a etiku.”

   Vyhlásenie zverejňujeme na základe telefonickej žiadosti primátora mesta Trnava Vladimíra Butka.

   V tejto súvislosti žiadame diskutujúcich a čitateľov portálu trnava-live.sk, aby dodržiavali pravidlá diskusie a slušného správania. Pripomíname, že rasistické, vulgárne a urážlivé príspevky budú z diskusie vymazené.

   Spravodajský portál trnava-live.sk od svojho vzniku v roku 2010 poskytuje maximálne slobodný priestor na vyjadrovanie názorov svojich čitateľov.

   Zneužívanie tohto priestoru na vybavovanie si vlastných účtov, komentáre, ktoré nesúvisia s témou článku, zverejňovania vulgarizmov či účasť v diskusii podpísanú skutočným menom inej osoby bude riešené odstraňovaním takýchto príspevkov.

   Ďakujem za porozumenie.

   Patrik Pokorný, vydavateľ trnava-live.sk

 2. 2
  ján says:

  Čo ten križiak chmelík ešte robí za Fakultu zdravotníctva. Už by takýmto právom na život mal zastupovať sám seba a nie celú obec farizej! Sa nečudujem, že mladí radšej študujú v českej republike ako by mali sledovať týchto prestarnutých, puritánskych, prokatolíckych, pravdomluvcov z Trnavskej univerzity ..

 3. 3
  Panenka Mária says:

  Tí tupci by sa mali starať, aby tie narodené deti mali kde žiť, čo jesť a kde sa hrať, lebo keď mladý nebudú mať možnosť pracovať a uživiť tie deti, tak ich ani nebudú chcieť rodiť do tejto tupej spoločnosti, už nech ten hnedý mor ide do marie

 4. 4
  ján says:

  Prichádza putinova európa trasme sa a roďme deti do továrníí a na športoviská, všetci povinne futbal a kto neodrodí a je beloch katolík pôjde do basi!§

 5. 5
  jofo says:

  Takze, ked ste vazeny pan primator za zivot, nemozte suhlasit a podpisat zmenu uzemneho planu, aby nam vyrastla zo zelenej plochy nemocnice dalsia betonova plocha a zbytocny supermarket s parkoviskom.
  Dokazte, ze co pisete, myslite aj vazne.

  Dakujem vam vopred a verim, ze to je tymto padom vybavene.

 6. 6
  alena says:

  super diskusia! haha

 7. 7
  andrea says:

  Ešte to tak by bolo,aby nejakí farári a hlavne muži kecali do toho, či si žena dieťa nechá, alebo nie. a najväčšia hrozba vlastne, že čo ked by preboha spolu žili dvaja muži a dve ženy?? tak toto ich trápi? a že veľa detí žije v asocialnych rodinách s despotickým otcom, ktorý ich neživí a týra, to je normálne? prečo sa viac nepozerá na takéto prípady, ked žena vlastne nemá kam utiecť, a znáša to niekoľko rokov…u nás bohužiaľ nie je veľa zariadení, kde by takéto rodiny mohli žiť, prečo viacej nestíhajú otcov, ktorí neplatia na svoje ratolesti výživné…určite by tieto veci mohli fungovať lepšie ako doteraz, a hlavne rýchlejšie…ale to je len môj názor…

  • 7.1
   Michal says:

   No ale čo už, keď naša spoločnosť je minimálne 20 rokov pozadu. Liberálne názory sú väčšinou ihneď utláčané. Tá väčšina je však masírovaná pro-kresťanskými médiami, KDH (hlavná farizejská strana na SVK) a nedotknuteľnými “svätými” farármi (z ktorých väčšina má názory úplne scestné, patriace do 19 storočia) !!! Môžete mi teraz dávať mínusky, Vy “sväté” ovce…

 8. 8
  jozef says:

  Ked som si precital tie prispevky, co su tu…sodoma-gomora cecilko.
  Ani jeden neni vlastne uplne k veci.
  Clanok je o zhromazdeni ludi, ktory svojou ucastou vyjadrili svoj postoj k otazke ochrane zivota nenarodenych deti. V clanku sa nepise o proteste proti homosexualom, neni ani proti korupcii, ani proti Putinovi, ani primatorovi a tak dalej…Pise sa o vyjadreni podpory, pre nenarodene deti.
  Ludia, ak sa odosobnite trochu a udrzite emocie na uzde, myslim, ze kazdy spravny clovek by sa vyjadril v tejto veci rovnako. Teda by sa snazil ochranovat tych najmensich a bezbrannych.
  Nezastavam sa ani primatora, ani Putina, ani Trnavskej Univerzity…len tych deti.
  A myslim, ze o tom to cele bolo.

 9. 9
  jana says:

  tak nežer vajíčka na raňajky ti nenarodený

 10. 10
  vlado says:

  toto je reálna kultúra smrti bezhlavé likvidovanie stromov na štiepku http://grichova.blog.sme.sk/c/353487/Slovensky-BIOMASAKER-motorovou-pilou.html

 11. 11
 12. 12
  Ivett221 says:

  Na to by Vas bolo, vy svatuskarske opice, co stonete kazdu nedelu klaciac prd oltarom a len co vylezete von, tak vam drzky idu na plne gule. Trnava – stredoveky demagogicky hnoj so zastupom svatuskarskych farizejov, ked ich vidim sa teplosit na ich KDH-ckych zjazdoch, tak sa mi chce vracat. Ale zda, ze to v Trnave je proste neprerazitelne, ten zastup zaslepenych tupcov sa nezmensuje. Nech sa staraju radsej o to, ze Trnava je mrtve mesto, mrtve vo vsetkych smeroch, kulturne, ziadna zabava, ziadna praca, pesia zona mrtva – co z toho, ze je nova?Sa spamatajte uchylni farari a vypasene prasce rad za radom na mestskom urade a radnici, uz sa na vas neda pozerat. Chodte si najst inu zabavku ako kecat zenam do maternic!!! Vy inkivizitori myslenim 500 rokov pozadu, to by sa vam tak pacilo este aby sa tie zenske mohli upalovat, ze? Neda sa to ani citat!!!

 13. 13
  Ivett221 says:

  Ospravedlnujem sa za silne vyrazy, uslo mi to. Je to skor pocit bezmocnosti nad tym, ze by sa mali kompetentni zaoberat inymi vecami. Je to dost co zlepsovat. Trnava by mohla byt nadherne ukazkove mesto. Ciste ulice, parky, kulturne vyzitie, odpratat neprisposobivych z centra, co sa clovek boji prejst pri nich, lebo sa vam vrhnu na kabelku … a najma lepsie hospodarenie s verejnymi financiami. Moznosti je plno. Len treba chciet.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.