reklama

Porucha na transformátore zahalila časť Prednádražia aj centra mesta do tmy

AKTUALIZOVANÉ

Niekoľko tisíc obyvateľov sídliska Prednádražie a blízkeho okolia zostalo v stredu v neskorých večerných hodinách bez elektriny.

Výpadky spôsobila podľa slov hovorcu spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE) Jána Orlovského porucha na prístrojovom transformátore prúdu v rozvodni Ta1 110/22 kV.

Jeden z vývodov transormátora prúdu napája sídlisko Prednádražie – ulice, resp. časti ulíc J. Bottu, B. Smetanu, Lomonosovova, K. Mahra, Botanická a ďalších. Podľa našich záznamov porucha trvala necelú hodinu od 22.50 do 23.37 hodiny,“ uviedol Orlovský.

Podľa viacerých čitateľov výpadky zasiahli aj širšie centrum mesta.

prednadrazie-panorama-m
Sídlisko Prednádražie

Ilustračné foto

Obyvatelia dotknutej lokality zaznamenali viackrát počas výpadku krátkodobé obnovenie dodávky elektriny, ale vždy len na dve až tri sekundy.

Zaznamenané opakované prerušovanie akoby obnovenej prevádzky súvisí s procesom lokalizácie miesta poruchy. Tento spôsob ‚hľadania‘ presného miesta poruchy je štandardným spôsobom ako na elektrickom vedení nájsť presné miesto v rámci poruchového úseku a je v súlade s platnými predpismi. Znamená to toľko, že obnovenie dodávky nenastane len na úseku vedenia, ktoré má poruchu – všetky odberné miesta mimo neho preto ‚blikajú‘, až kým dispečer nenájde chybný úsek. Po odstránení poruchy je dodávka potom obnovená na celom vedení,“ vysvetlil hovorca ZSE.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2014 16:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Porucha na transformátore zahalila časť Prednádražia aj centra mesta do tmy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.