reklama

Trnavčania môžu súťažiť v celonárodnom projekte Do práce na bicykli

Tridsať slovenských miest vrátane Trnavy sa zúčastní celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, ktorú vyhlasuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR prostredníctvom úradu národného cyklokoordinátora.

V Trnave akciu zastrešuje komunita zakladateľov mestských cyklojázd Bercajgel v spolupráci s mestskou samosprávou.

Do súťaže sme sa zapojili beh váhania. Sami jazdíme po meste za povinnosťami – či už do práce alebo do školy – najčastejšie bicyklom. Preto rozhodnutie o účasti v súťaži bolo spontánne. Spojili sme sa s mestom Trnava, ktoré zastreší súťaž ako štatutárny orgán,“ vysvetlil Adam Peciar.

cykochodnik-vansovej-1

Ilustračné foto

Cieľom súťaže je podľa Peciara motivovať ľudí, aby začali vo väčšej miere využívať bicykel ako hlavný dopravný prostriedok napríklad pri presune do zamestnania.

Prírodné podmienky trnavskej roviny a krátke vzdialenosti medzi centrom mesta a sídliskami, ako aj väčšiny úradov a inštitúcií priam predurčujú Trnavu aby sa stala mestom, kde je veľmi výhodné používanie bicykla nielen ako alternatívneho dopravného prostriedku.

Pozitívom je aj postupne narastajúca sieť cyklochodníkov na území Trnavy, hoci do ideálneho stavu má aj naše mesto ešte stále ďaleko.

Národný cyklokoordinátor Peter Klučka vidí zmysel akcie v podpore rozvoja cyklistickej dopravy, motivácii zamestnávateľov, aby vytvárali podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, priestory na prezlečenie vrátane sociálneho zázemia, a tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby používali na dochádzanie do práce bicykel.

Prihlásiť svoj tím je veľmi jednoduché: stačí do stredy 30. apríla vyplniť formulár na stránke www.bercajgel.sk.

Každé zapojené mesto vyhlási a odmení svojich víťazov. Súťaž potrvá od 1. do 31. mája 2014.

Skrátené pravidlá súťaže:
Tím zamestnancov (2 – 4) z rovnakej firmy alebo inštitúcie si zapisuje svoje jazdy.
Firma môže mať viac tímov.
Vyplňovanie je založené na čestnosti.
Počítajú sa iba cesty do práce a z práce. Cez víkend len vtedy, keď súťažiaci išiel do práce.
V záujme zabrániť neúmernému zvýhodňovaniu kuriérov a podobných profesií sa nezapočítavajú cesty v rámci vykonávania práce (pochôdzky a pod.).
Evidencia jázd sa zasiela 1x týždenne do nedele 24. hodiny miestnemu koordinátorovi – v Trnave na adrese eduard.gunis@trnava.sk (aby v pondelok mohli byť zverejnené priebežné výsledky tímov, jednotlivcov a firiem).

Kompletné pravidlá nájdete po kliknutí na tento odkaz.

do-prace-bic

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2014 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.