reklama

Víchrica zanechala v Promenáde spúšť, spadli štyri stromy. Pozrite si fotogalériu

Veterná smršť napáchala vo štvrtok 15. mája škody na viacerých miestach v Trnave.

Podľa informácií hovorcu KR HaZZ v Trnave zaznamenali trnavskí hasiči počas 24 hodín takmer tri desiatky výjazdov. Najčastejšie zasahovali k spadnutým a poškodeným stromom.

Silný vietor s rýchlosťou presahujúcou v nárazoch 90 km za hodinu zanechal za sebou nepeknú spúšť aj v Promenáde.

promenada-t
Pohľad do Bernolákovho sadu v piatok ráno

Po víchrici zostali pod trnavskými hradbami spadnuté štyri dospelé stromy a desiatky polámaných konárov. Nápor vetra nevydržali najmä poškodené a zvnútra prehnité stromy.

Krátko pred ôsmou hodinou ráno dorazili do Bernolákovho sadu aj pracovníci údržby zelene z firmy Deltaspol.

Včera sme pracovali do polnoci. Absolvovali sme množstvo výjazdov na Rybníkovej, Coburgovej, Zelenečskej, Hajdóczyho a v ďalších lokalitách. Ako prvé sme odstraňovali stromy spadnuté na cesty a chodníky. K riešeniu ostatných nahlásených problémov na sídliskách sa prepracujeme postupne,“ informovala Zuzana Ďurišová z Deltaspolu dnes ráno v Promenáde.

Chlapov tu čakala zrejme niekoľkohodinová šichta.

Silný vietor si našťastie nevyžiadal žiadne zranenia civilných osôb, ani zasahujúcich hasičov). Materiálne škody spôsobené poveternostnými podmienkami neboli vyčíslené,“ uviedol Tomáš Bílik.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2014 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Víchrica zanechala v Promenáde spúšť, spadli štyri stromy. Pozrite si fotogalériu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.