reklama

Trnavskí cyklisti priviezli dve cenné medaily

Cyklistický klub Olympik Trnava je po uplynulej nedeli bohatší o dva cenné kovy. Zlatú a striebornú medailu v cestných pretekoch „Sereďmaratón 2014“ si v kategórii kadetov vybojovali jeho pretekári David Klátik a Martin Chren.

Náročná trať jednodňových pretekov preverila aktuálnu formu viac ako 150 pretekárov zo Slovenska i z Českej republiky.

Súčasťou trasy s celkovou dĺžkou 116 km boli viaceré stúpania v okolí Piešťan a Hlohovca. Mladí cyklisti z Olympiku dosiahli výborné umiestnenie aj v celkovom hodnotení a presadili sa aj v konkurencii mužských konkurentov, keď v celkovom poradí obsadili 12. a 16. miesto.

olympik-1

Foto: Adriana Korytková

Pre kategóriu kadetov bola táto trať o viac ako tretinu dlhšia oproti štandardnej dĺžke tratí na cestných cyklistických pretekoch,“ poznamenal bývalý aktívny cyklista a dlhoročný tréner klubu Bohuslav Kujovič. „Umiestnenie nás veľmi teší, pozornosť a výkon však i naďalej musíme všetci v klube sústreďovať na preteky Slovenského pohára,“ vyjadrili sa na margo svojho umiestenia ocenení kadeti.

CK Olympik Trnava je športovým klubom, ktorý sa nepretržite od roku 1993 venuje výchove mladých cyklistov v našom meste.

V minulej sezóne bol 7. najúspešnejším klubom v slovenskej cestnej cyklistike a v cyklokrose patrilo Olympiku 6.miesto.

Naposledy priniesli jeho členovia cenné medaily z majstrovsiev Slovenska v dráhovej cyklistike (1x zlatá, 2x strieborná a 2x bronzová), ktoré sa uskutočnili pred dvoma týždňami.

Informácie sprostredkovala mediálna zástupkyňa klubu Katarína Ďurková.

olympik-3
David Klátik (v strede) a Martin Chren (vľavo) na stupňov víťazov

olympik-2
Na štarte Sereďmaratónu 2014

FOTO: 2x Erik Hirner, Cyklocentrum Plus Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2014 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.