reklama

Trnava sa stane opäť dejiskom olympiády mládeže. Mesto privíta účastníkov Kalokagatie 2014

Trnava sa stane opäť olympijským mestom. Dvanásty ročník športových zápolení mládežníkov v rámci olypiády detí a mládeže s medzinárodnou účasťou KALOKAGATIA 2014 začne sprievodnými podujatiami už v utorok 17. júna.

Hlavné súboje stoviek účastníkov podujatia odštartujú v Trnave, ale aj v Hlohovci, Piešťanoch, Seredi, Ružindole a Nových Zámkoch vo štvrtok 20. júna, kedy sa od 19.30 hodiny uskutoční aj slávnostné otvorenie Kalokagatie 2014 na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.

Mladí športovci budú súťažiť v atletike, futbale, basketbale, volejbale, hádzanej, vybíjanej a ukážkových športoch.

Kalokagatia zažila v Trnave premiéru už v roku 1990. Mladí športovci so Slovenska aj zo zahraničia sa stretávajú v dvojročnom cykle. V roku 2000 podujatie otváral súčasný prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge.

atleticky
V programe nemôže chýbať ani kráľovná športov atletika

Sprievodný program zahŕňa zástup kultúrno – spoločenských podujatí ako je Konferencia o školskom športe, Stretnutie generácií – nadšencov olympizmu, ktorí pred rokmi pretavili mnyšlienku starogréckej kalokagatie do modernej olympiády detí a mládeže či vyhlásenie školskej ceny Fair play 2014.

Športovú mozaiku súťažných disciplín doplní Medzinárodná liga krajín V4 vo florbale starších žiakov a žiačok základných škôl a Beh olympijského dňa na Trojičnom námestí, ktorý odštartujú v utorok 17. júna o 15.30.

Organizačnú taktovku olympiády mládeže Kalokagatie 2014 prevezmú Slovenský olympijský výbor, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Slovenská asociácia športu na školách, Kalokagatia o.z., Kalokagatia CVČ, Trnavský olympijský klub a Atletický klub Slávia Trnava.

Plagát:
kalokagatia

Prehľad sprievodných podujatí:
kalokagatia4plag

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2014 12:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.