reklama

Oheň Kalokagatie zapálili olympijský víťaz Zachara a členka MOV Barteková

Viac ako 1800 športovcov a členov výprav zo Slovenska, Srbska, Českej republiky a Maďarska sa zúčastňuje 12. olympiády mládeže Kalokagatia 2014.

Veľkolepé otvorenie podujatia spojené s neodmysliteľným zapálením olympijského ohňa, bohatým kultúrnym programom a pestrým sprievodom jednotlivých výprav, sledovali stovky zúčastnených vo štvrtok 19. júna na Atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave.

Akt zapálenia olympijského ohňa Kalokagatie 2014 uskutočnili vedno olympijský víťaz v boxe z Helsínk 1952 Janko Zachara a bronzová olympijská medailistka z Londýna 2012 v streleckej disciplíne skeet a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková.

Slávnostné otvorenie olympiády mládeže sledovali v Trnave aj šéf SOV František Chmelár, minister školstva Dušan Čaplovič a ďalší pozvaní hostia.

V programe Kalokagatie sú súťaže nádejných športovcov v atletike, futbale, basketbale, volejbale, hádzanej, vybíjanej a ďalších ukážkových športoch.

Kalokagatia zažila v Trnave premiéru už v roku 1990. Mladí športovci so Slovenska aj zo zahraničia sa stretávajú v dvojročnom cykle. V roku 2000 podujatie otváral súčasný prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge.

Fotografie z otváracieho ceremoniálu:
kalokagatia-1
kalokagatia-2
kalokagatia-3
kalokagatia-4
kalokagatia-5
kalokagatia-6
kalokagatia-7
kalokagatia-8
kalokagatia-9
kalokagatia-10
kalokagatia-11

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2014 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.