reklama

Oheň Kalokagatie zapálili olympijský víťaz Zachara a členka MOV Barteková

Viac ako 1800 športovcov a členov výprav zo Slovenska, Srbska, Českej republiky a Maďarska sa zúčastňuje 12. olympiády mládeže Kalokagatia 2014.

Veľkolepé otvorenie podujatia spojené s neodmysliteľným zapálením olympijského ohňa, bohatým kultúrnym programom a pestrým sprievodom jednotlivých výprav, sledovali stovky zúčastnených vo štvrtok 19. júna na Atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave.

Akt zapálenia olympijského ohňa Kalokagatie 2014 uskutočnili vedno olympijský víťaz v boxe z Helsínk 1952 Janko Zachara a bronzová olympijská medailistka z Londýna 2012 v streleckej disciplíne skeet a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková.

Slávnostné otvorenie olympiády mládeže sledovali v Trnave aj šéf SOV František Chmelár, minister školstva Dušan Čaplovič a ďalší pozvaní hostia.

V programe Kalokagatie sú súťaže nádejných športovcov v atletike, futbale, basketbale, volejbale, hádzanej, vybíjanej a ďalších ukážkových športoch.

Kalokagatia zažila v Trnave premiéru už v roku 1990. Mladí športovci so Slovenska aj zo zahraničia sa stretávajú v dvojročnom cykle. V roku 2000 podujatie otváral súčasný prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge.

Fotografie z otváracieho ceremoniálu:
kalokagatia-1
kalokagatia-2
kalokagatia-3
kalokagatia-4
kalokagatia-5
kalokagatia-6
kalokagatia-7
kalokagatia-8
kalokagatia-9
kalokagatia-10
kalokagatia-11

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2014 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.