reklama

Najlepší mládežnícki športovci zavítajú opäť do Trnavy. Blíži sa olympiáda Kalokagatia 2016

Trnava bude dejiskom olympiády detí a mládeže Kalokagatia 2016. Tradičné podujatie sa uskutoční v trnavskom regióne 22.-24. júna 2016.

Malý Rím sa stane na tri dni centrom mládežníckeho športu na Slovensku. Súčasťou športových podujatí budú aj kultúrne súťaže a olympijské aktivity.

Myšlienku starogréckej Kalakagatie, vyjadrujúcej úsilie o spojenie telesnej dokonalosti s duševnou krásou a ľudským dobrom, oživili v Trnave pod vedením Antona Javorku už v roku 1991. Vtedy sa uskutočnila prvá olympiáda detí na lokálnej úrovni, o rok neskôr malo podujatie charakter celoslovenskej súťaže s účasťou vyše 1500 žiakov základných a stredných škôl.

Približne 15-členný organizačný výbor, aj po štvrťstoročí stále pod aktívnym vedením Antona Javorku, v týchto dňoch finišuje s prípravami na 12. ročník olympiády.

kalokagatia-8
Kalokagatia sa koná v dvojročnom cykle. Tak ako pred dvoma rokmi, aj tentokrát bude slávnostné otvorenie na Slávii

Do Trnavy príde v tomto roku bojovať o medaily a vavríny 1500 mladých ľudí s dvestočlenným sprievodom trénerov a členov výprav.

Bojovať o vavríny v atletike, basketbale, vybíjanej, stolnom tenise, hádzanej, florbale, volejbale a ďalších športoch budú najlepší mládežnícki športovci zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ruska a Srbska.

Väčšina športových dispicplín prebehne na trnavských športoviskách – na atletickom štadióne Slávie, v Mestskej športovej hale, telocvični SOŠE, duely v hádzanej budú v Hlohovci a basketbal v Seredi.

Olympiádu detí a mládeže Kalakagatia 2016 slávnostne otvoria vo štvrtok 23. júna o 10. hodine na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave.

kalok-plagat

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2016 22:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.