reklama

Posledný májový víkend opäť zavítajú do Trnavy milovníci sukulentných rastlín

Ak aj vás zaujímajú exotické rastliny, bizarné tvary sukulentov, ktoré v prírode rastú na nedostupných miestach púští a vysokých hôr, keď chcete vidieť nádherné farby a rozmanité tvary jedných z najkrajších kvetov v rastlinnej ríši, prijmite pozvanie kaktusárskeho klubu Islaya na výstavu kaktusov, sukulentov, tilandsií a mäsožraviek.

Trnavskí kaktusári budú už dvanásty krát prezentovať rastliny z ich vlastných zbierok v pútavom aranžmáne umiestnenom v záhrade Kalokagatie na Streleckej ulici v Trnave, kde aj tento rok očakávajú vysokú účasť.

Ilustračné foto: Klub kaktusárov a sukulentárov Trnava

Čím bude trnavská výstava zaujímavá?
Dominantou výstavy bude veľká skalka, ktorá upúta pozornosť návštevníkov hneď pri vstupe do areálu. Medzi veľkými tufovými kameňmi budú nainštalované stĺpovité a guľovité kaktusy väčšieho vzrastu. Okolo kaktusovej skalky v širokom polkruhu budú ďalšie nádherné kvitnúce rastliny zo zbierok jednotlivých členov klubu. Po okraji polkruhu budú umiestnené zaujímavé bonsaje zvláštnych tvarov, ktoré budú inšpiráciou pre pestovateľov týchto rastlín.

Súčasťou výstavy bude tradične aj expozícia tilandsií a mäsožravých rastlín. Ich naaranžovanie má súčasne demonštrovať spôsob ich pestovania. Mäsožravé rastliny obdivuje veľa ľudí. Takmer všetkým imponuje akým netradičným spôsobom si tieto rastliny získavajú živiny. Málokto však vie, že väčšinu mäsožravých rastlín možno u nás úspešne celoročne pestovať.
V posledných rokoch sa rozšírilo pestovanie mrazuvzdorných kaktusov. Niektoré kaktusy vo svojej domovine znášajú mrazy. Vhodným výberom rastlín a za určitých podmienok tieto kaktusy prezimujú aj u nás v nevykurovanom skleníku. Ba niektoré z nich možno celoročne pestovať na skalke. Ale neskúšajte to bez nutných vedomostí. V trnavskom klube sa niekoľko členov zaoberá pestovaním mrazuvzdorných kaktusov a prípadným záujemcom radi poskytnú cenné informácie.

Už máte niekoľko rastlín a neviete, či ich správne pestujete? Neviete kedy a ako ich presadiť? Príďte sa opýtať na výstavu. Na otázky návštevníkov bude odpovedať poradenská služba. Každý bude mať možnosť odniesť si menšiu rastlinku ako pamiatku z výstavy.

Kedy budete môcť výstavu navštíviť?
V piatok 27. mája 2011 a v sobotu 28. mája od  9:00 hod. do 18:00hod., v nedeľu 29. mája od 9:00 do 16:00 hod.

Vstupné je dobrovoľné.

Trnavskí kaktusári sa tešia aj na Vašu návštevu


Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2011 0:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Posledný májový víkend opäť zavítajú do Trnavy milovníci sukulentných rastlín”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.