reklama

V Kalokagatii bude výstava kaktusov, sukulentov a mäsožraviek

Posledný májový víkend zavítajú do Trnavy milovníci sukulentných rastlín. Výstava kaktusov, sukulentov, mäsožraviek a tilandsií sa uskutoční v dňoch 25. – 27. mája 2012 v Kalokagatii – centre voľného času na Streleckej ulici.

Ak aj vás zaujímajú exotické rastliny, bizarné tvary sukulentov, ktoré v prírode rastú na nedostupných miestach púští a vysokých hôr, keď chcete vidieť nádherné farby a rozmanité tvary jedných z najkrajších kvetov v rastlinnej ríši, prijmite pozvanie kaktusárskeho klubu Islaya.

Trnavskí kaktusári budú už trinásty krát prezentovať rastliny z ich vlastných zbierok, v pútavom aranžmáne, umiestnenom v záhrade Kalokagatie na Streleckej ulici v Trnave, kde aj tento rok očakávajú vysokú účasť.

Pri vstupe do areálu návštevníka upúta veľká skalka, ktorá bude dominantou výstavy a v ktorej budú medzi veľkými tufovými kameňmi, inštalované veľké, stĺpovité a guľovité kaktusy. Okolo nej v širokom polkruhu nádherné, kvitnúce rastliny jednotlivých členov klubu.

Súčasťou výstavy budú expozície tilandsií a tiež mäsožravých rastlín naaranžované tak, aby si záujemcovia vedeli urobiť predstavu, ako treba tieto rastliny pestovať.
O mäsožravých rastlinách vie veľa ľudí. Väčšine imponuje spôsob získavania živín pre rastliny tak netradičným spôsobom. Málo z nich však vie, že väčšinu mäsožravých rastlín je možne u nás celoročne pestovať.

Celoročne na skalke je za určitých podmienok tiež možné pestovať niektoré druhy mrazuvzdorných kaktusov. V trnavskom klube sa niektorí členovia zaoberajú aj týmto pestovaním a môžu poskytnúť prípadným záujemcom cenné informácie.

Pripravená je poradenská služba a možnosť odniesť si menšiu rastlinku ako pamiatku z výstavy.

Vstupné je dobrovoľné.

Výstavu bude otvorená v piatok 25.mája a v sobotu 26.mája od 9. do 18. hodiny. V nedeľu 27.mája od 9. do 16. hodiny.

Trnavskí kaktusári sa tešia aj na Vašu návštevu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2012 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.