reklama

V Kalokagatii bude výstava kaktusov, sukulentov a mäsožraviek

Posledný májový víkend zavítajú do Trnavy milovníci sukulentných rastlín. Výstava kaktusov, sukulentov, mäsožraviek a tilandsií sa uskutoční v dňoch 25. – 27. mája 2012 v Kalokagatii – centre voľného času na Streleckej ulici.

Ak aj vás zaujímajú exotické rastliny, bizarné tvary sukulentov, ktoré v prírode rastú na nedostupných miestach púští a vysokých hôr, keď chcete vidieť nádherné farby a rozmanité tvary jedných z najkrajších kvetov v rastlinnej ríši, prijmite pozvanie kaktusárskeho klubu Islaya.

Trnavskí kaktusári budú už trinásty krát prezentovať rastliny z ich vlastných zbierok, v pútavom aranžmáne, umiestnenom v záhrade Kalokagatie na Streleckej ulici v Trnave, kde aj tento rok očakávajú vysokú účasť.

Pri vstupe do areálu návštevníka upúta veľká skalka, ktorá bude dominantou výstavy a v ktorej budú medzi veľkými tufovými kameňmi, inštalované veľké, stĺpovité a guľovité kaktusy. Okolo nej v širokom polkruhu nádherné, kvitnúce rastliny jednotlivých členov klubu.

Súčasťou výstavy budú expozície tilandsií a tiež mäsožravých rastlín naaranžované tak, aby si záujemcovia vedeli urobiť predstavu, ako treba tieto rastliny pestovať.
O mäsožravých rastlinách vie veľa ľudí. Väčšine imponuje spôsob získavania živín pre rastliny tak netradičným spôsobom. Málo z nich však vie, že väčšinu mäsožravých rastlín je možne u nás celoročne pestovať.

Celoročne na skalke je za určitých podmienok tiež možné pestovať niektoré druhy mrazuvzdorných kaktusov. V trnavskom klube sa niektorí členovia zaoberajú aj týmto pestovaním a môžu poskytnúť prípadným záujemcom cenné informácie.

Pripravená je poradenská služba a možnosť odniesť si menšiu rastlinku ako pamiatku z výstavy.

Vstupné je dobrovoľné.

Výstavu bude otvorená v piatok 25.mája a v sobotu 26.mája od 9. do 18. hodiny. V nedeľu 27.mája od 9. do 16. hodiny.

Trnavskí kaktusári sa tešia aj na Vašu návštevu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2012 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.