reklama

Termín obľúbeného podujatia Májový kvet 2020 je potvrdený

Jedenásty ročník akcie Májový kvet sa uskutoční v centre Trnavy v dňoch 14. – 16. mája 2020. Návrh organizačného zabezpečenia podujatia, vrátane termínu, schválili poslanci na februárovom zasadnutí.

Májový kvet sa uskutoční aj v tomto roku počas troch dní, od štvrtka 14. do soboty 16. mája. Organizátori zachovajú osvedčenú lokalitu Trojičného námestia, Hlavnej a Hviezdoslavovej ulice.

Súčasťou kvetonového rínku bude aj kultúrny program, výstava na nádvorí radnice a niekoľko sprievodných podujatí.

Organizačný štáb počíta s výdavkami vo výške takmer 6000 eur, príjmy majú dosiahnuť 15 000 eur.


Májový kvet na Trojičnom námestí

Predajcovia sa môžu prihlásiť do 5. apríla 2020, prihlášky zverejní mesto na oficiálnej stránke trnava.sk.

Májový kvet je podujatie pre záhradkárov, milovníkom zelene a kvetov. Do centra mesta priláka každoročne tisícky návštevníkov z Trnavy aj širokého okolia.

Podujatie ponúka návštevníkomnielen množstvo inšpirácií, ale aj možnosť zakúpiť si balkónové letničky, trvalky, črepníkové, rezané a sušené kvety, okrasné dreviny, bonsaje, zeleninové planty a záhradné doplnky, ovocné stromy, skalničky, kaktusy, cibuľoviny, citrusy, palmy, ako aj ďalšie exotické rastliny.

Na Májovom kvete prezentujú odborníci svoje poznatky v oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, pestovania rôznych druhov netradičného drobného ovocia, subtropických rastlín, miniatúrnych drevín, mäsožraviek, kaktusov a sukulentov.

Súčasťou akcie sú sprievodné podujatia v spolupráci s odborníkmi a strednými odbornými školami z oblasti záhradníctva, záhradnej architektúry, pestovania a starostlivosti o kvety a záhradu a arboristiky. Zahŕňajú prednášky, workshopy, tvorivé dielne a výstavy pre všetky.

Pred začiatkom Májového kvetu bude na Trojičnom námestí osadený tradičný kvetinový záhon.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2020 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.