reklama

Z námestia bude kvetinová záhrada. Blíži sa Májový kvet 2013

Štvrtý ročník spoločensko-kultúrneho podujatia Májový kvet sa uskutoční na Trojičnom námestí a premiérovo aj v priestore medzi OD Jednota a DK Tirnavia v dňoch 9. a 10. mája 2013.

Cieľom medzi verejnosťou veľmi pozitívne vnímanej akcie je podľa vyjadrenia Márie Peciarovej z mestského úradu oživiť centrum Trnavy a ponúknuť obyvateľom aj návštevníkom mesta pestrofarebné kvety, skalničky, trvalky, dreviny, subtropické rastliny, ale aj dekoračné a úžitkové predmety do bytu aj záhrady.

Okrem kvetinárov budú na Trojičnom námestí umiestnené aj stánky remeselníkov, ktorých výrobky sú úzko späté s kvetmi. Podujatie bude v tomto roku rozšírené o predaj záhradnej techniky, zeleninových priesad, okrasných a úžitkových drevín, ktoré bude na priestranstve medzi OD Jednota a Domom kultúry Tirnavia,“ priblížila M. Peciarová.

majovy-kvet
Trojičné námestie sa na dva dni premení na pestrofarebnú záhradu

Pôvodnou myšlienkou bola snaha o vytvorenie podujatia ku Dňu matiek. Mesto chcelo dať priestor ženským organizáciám a združeniam, ktoré sa venujú rôznym umeleckým činnostiam a kvety boli pôvodne iba okrajovou záležitosťou.

Tá napokon prevážila a vzniklo podujatie venované predovšetkým kvetom, kráse kvetov a kreativite tých, ktorí ich prídu vystavovať a predávať. Vzniklo z toho jedno pekné estetické a kultúrne podujatie, ktoré si Trnavčania obľúbili hneď v začiatkoch. Možno by sme ho mohli nazvať aj jarným festivalom krásy a umenia,“ vysvetľuje spoluzakladateľka Májového kvetu.

Súčasťou prezentácie kvetín, drevín a ďalších doplnkov je aj kultúrny program. Zostavený je tak, aby oslovil všetky generácie. Na Trojičnom námestí sa predstavia deti z trnavských materských škôl, pripravené je aj zaujímavé vystúpenie študentiek Strednej odbornej školy z Rakovíc, ktoré budú predvádzať aranžovanie kvetov na letné klobúky.

Každý deň v poobedňajších hodinách obohatia podujatie svojim vystúpením hudobné skupiny vo štvrtok vystúpi: Bystrík, Duo Live Guitars (Pavol Opatovský a „Laci“ Jozef Pagáč , v piatok to bude country skupina z Piešťan Váh River Band, Zuzka Suchánková zaspieva blues. V závere podujatia to budú príjemné stingovky, ktoré nám zahrajú vynikajúci hudobníci Juraj Zaujec, Richard Gajlík a Gabo Vohlárik.

Blížiaci sa 4. ročník organizuje mesto Trnava aj napriek rekonštrukcii pešej zóny, ktorá čiastočne zasahuje aj do Trojičného námestia.

Chceme všetkých, či už predajcov alebo návštevníkov, poprosiť o tolerantnosť. Tento rok je výnimočný aj v tom, že sa rozširujeme sortimentom aj priestorovo, čím celé podujatie naberá nový rozmer. Pre nadšencov a obdivovateľov bonsaj umenia bude v stánku na Trojičnom námestí odborné poradenstvo tvarovania bonsajov, ako aj návod, ako si vytvoriť bonsaj z dostupného záhradného materiálu. Novinkou budú aranžmány z Tillandsií v ručne vyrábaných keramických miskách. Už dnes máme ďalšie nové nápady, do ďalších rokov, podujatie chceme stále vylepšovať,“ uzavrela Mariá Peciarová.

Hlavným organizátorom podujatia je Mesto Trnava, v tomto roku po prvý raz aj v spolupráci s agentúrou MediaFlash. Ďalšími spoluorganizátormi sú Knižnica Juraja Fándlyho, Keramická dielňa Oskar Hanusek a Stredná odborná škola Rakovice.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2013 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z námestia bude kvetinová záhrada. Blíži sa Májový kvet 2013”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.