reklama

Z námestia bude kvetinová záhrada. Blíži sa Májový kvet 2013

Štvrtý ročník spoločensko-kultúrneho podujatia Májový kvet sa uskutoční na Trojičnom námestí a premiérovo aj v priestore medzi OD Jednota a DK Tirnavia v dňoch 9. a 10. mája 2013.

Cieľom medzi verejnosťou veľmi pozitívne vnímanej akcie je podľa vyjadrenia Márie Peciarovej z mestského úradu oživiť centrum Trnavy a ponúknuť obyvateľom aj návštevníkom mesta pestrofarebné kvety, skalničky, trvalky, dreviny, subtropické rastliny, ale aj dekoračné a úžitkové predmety do bytu aj záhrady.

Okrem kvetinárov budú na Trojičnom námestí umiestnené aj stánky remeselníkov, ktorých výrobky sú úzko späté s kvetmi. Podujatie bude v tomto roku rozšírené o predaj záhradnej techniky, zeleninových priesad, okrasných a úžitkových drevín, ktoré bude na priestranstve medzi OD Jednota a Domom kultúry Tirnavia,” priblížila M. Peciarová.

majovy-kvet
Trojičné námestie sa na dva dni premení na pestrofarebnú záhradu

Pôvodnou myšlienkou bola snaha o vytvorenie podujatia ku Dňu matiek. Mesto chcelo dať priestor ženským organizáciám a združeniam, ktoré sa venujú rôznym umeleckým činnostiam a kvety boli pôvodne iba okrajovou záležitosťou.

Tá napokon prevážila a vzniklo podujatie venované predovšetkým kvetom, kráse kvetov a kreativite tých, ktorí ich prídu vystavovať a predávať. Vzniklo z toho jedno pekné estetické a kultúrne podujatie, ktoré si Trnavčania obľúbili hneď v začiatkoch. Možno by sme ho mohli nazvať aj jarným festivalom krásy a umenia,” vysvetľuje spoluzakladateľka Májového kvetu.

Súčasťou prezentácie kvetín, drevín a ďalších doplnkov je aj kultúrny program. Zostavený je tak, aby oslovil všetky generácie. Na Trojičnom námestí sa predstavia deti z trnavských materských škôl, pripravené je aj zaujímavé vystúpenie študentiek Strednej odbornej školy z Rakovíc, ktoré budú predvádzať aranžovanie kvetov na letné klobúky.

Každý deň v poobedňajších hodinách obohatia podujatie svojim vystúpením hudobné skupiny vo štvrtok vystúpi: Bystrík, Duo Live Guitars (Pavol Opatovský a „Laci“ Jozef Pagáč , v piatok to bude country skupina z Piešťan Váh River Band, Zuzka Suchánková zaspieva blues. V závere podujatia to budú príjemné stingovky, ktoré nám zahrajú vynikajúci hudobníci Juraj Zaujec, Richard Gajlík a Gabo Vohlárik.

Blížiaci sa 4. ročník organizuje mesto Trnava aj napriek rekonštrukcii pešej zóny, ktorá čiastočne zasahuje aj do Trojičného námestia.

Chceme všetkých, či už predajcov alebo návštevníkov, poprosiť o tolerantnosť. Tento rok je výnimočný aj v tom, že sa rozširujeme sortimentom aj priestorovo, čím celé podujatie naberá nový rozmer. Pre nadšencov a obdivovateľov bonsaj umenia bude v stánku na Trojičnom námestí odborné poradenstvo tvarovania bonsajov, ako aj návod, ako si vytvoriť bonsaj z dostupného záhradného materiálu. Novinkou budú aranžmány z Tillandsií v ručne vyrábaných keramických miskách. Už dnes máme ďalšie nové nápady, do ďalších rokov, podujatie chceme stále vylepšovať,” uzavrela Mariá Peciarová.

Hlavným organizátorom podujatia je Mesto Trnava, v tomto roku po prvý raz aj v spolupráci s agentúrou MediaFlash. Ďalšími spoluorganizátormi sú Knižnica Juraja Fándlyho, Keramická dielňa Oskar Hanusek a Stredná odborná škola Rakovice.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2013 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Z námestia bude kvetinová záhrada. Blíži sa Májový kvet 2013”

 1. 1
  lsd.... says:

  Som zvedavý kolko ludí tam príde…hm..Do mesta chodí čoraz menej ludí..Ja len tak aby reč nestála….:-)

  • 1.1
   jana says:

   Náhodou, toto je veľmi pekná akcia, a je vždy plno. Takže tí, čo to poznajú, sa určite prídu pozrieť, na rozkvitnuté námestie.

  • 1.2
   Mihoč says:

   Dnes cez obed na námestí tancovalí nejakí školáci a potom hrali chalani s Rock Jamu na bicie a basu len také improvizačky…pripadal som si ako niekde na západe. Ďakujem za príjemný obed.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.